<< Visi raksti

Paršvotānāsana jeb intensīvā rumpja stiepšana

0

1659

yogi.lv @ 2014-06-17

Šī āsana tonizē kājas, uzlabo līdzsvaru,  mazina spriedzi muguras lejas daļā un novērš asimetriju. Nomierina prātu, stiepj mugurkaulu, plecus un plaukstu locītavas, gurnus un augšstilbus. Nostiprina kājas, stimulē vēdera orgānus. Uzlabo stāju un līdzsvara sajūtu un gremošanu. Šo pozu iesaka pletās pēdas gadījumos, taču tā ir aizliegta grūtniecēm un to neiesaka tiem, kuriem ir augsts asinsspiediens un nopietnas muguras traumas. 

1.Nostājieties Tadāsanā. Izstiepiet rokas uz sāniem, tad tuviniet tās vienu otrai aiz muguras. Salieciet abu roku pirkstu galus kopā, pirkstus vēršot uz leju.

2.Rotējiet plaukstu locītavas uz iekšu –pret muguru, tad stiepiet mugurkaulu uz priekšu un augšup. Saspiediet plaukstas kopā un slidiniet tās augšup starp lāpstiņām. Velciet plecus un elkoņus uz leju un aizmuguri; spiediet pirkstus un plaukstas kopā. Izelpojiet un ar lēcienu novietojiet pēdas 90 cm attālumā vienu no otras.

3.Pagrieziet kreiso pēdu par  60 grādiem, bet labo kāju un pēdu –par 90 grādiem pa labi. Ieelpojiet, paceliet vēderu un krūškurvi, skatieties uz augšu. Atliecieties pāri saliektajām plaukstām.

4.Noliecieties, stiepjoties uz priekšu no gurniem līdz galvai. Spiediet plaukstas kopā, lai izplestu krūškurvi, un stiepiet mugurkaulu, līdz ķermeņa augšdaļa ir paralēla grīdai.

5.Turpiniet vienmērīgi stiept ķermeņa augšdaļu, tuvinot krūtis labajam augšstilbam un galvu –apakšstilba kaulam, līdz deguns, lūpas un zods atbalstās pret to zem ceļgala. Vienmērīgi elpojot, turiet pozu 20-30 sekundes. Ieelpojiet un paceliet ķermeņa augšdaļu. Atgriezieties pie otrā soļa, tad atkārtojiet visu uz otru pusi. Beigās atgriezieties Tadāsanā. 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!