<< Visi raksti

Ūrdhva Dhanurāsana jeb uz augšu vērstā loka poza

0

1548

yogi.lv @ 2014-06-01

Šajā pozā stiepjas krūtis un plaušas, tāpēc to iesaka astmas slimniekiem. Nostiprina rokas un plaukstas locītavas, kājas, sēžamvietas muskuļus, vēderu un mugurkaulu. Tāpēc to iesaka arī  osteoporozes slimniekiem. Šī poza stimulē vairogdziedzera  un hipofīzes darbību. Palielina enerģiju un palīdz cīnīties pret depresiju. To iesaka arī muguras sāpju gadījumos un neauglības ārstēšanai.  Ar šo pozu jābūt piesardzīgiem tiem, kuriem ir augsts vai pazemināts asinsspiediens, galvassāpes, caureja, sirds saslimšanas, muguras traumas un karpālā kanāla sindroma gadījumos.  Iesācējiem var palīdzēt jogas palīglīdzekļi.  Ceļiem un pēdām ir tendence izvirzīties uz āru, kas rada spiedienu uz muguras apakšējo daļu jeb jostas vietu. Sākumpozīcijā , ap gurniem apsien jogas jostu, tieši virs ceļiem, lai noturētu augšstilbus vietā paralēli vienu otram. Lai izvairītos no pēdu izkustēšanās, starp pēdām novieto bloku horizontāli, ar īkšķiem spiežot bloku starp pirkstiem. Ceļoties augšup spied pēdas blokā.

Ja vēlies padziļināt šo pozu, tad pacelies uz pirkstgaliem, papēžus ceļot augšup un sper soli atpakaļ. Tādējādi tu padziļināsi noliecienu.

1.Apgulieties uz muguras ar ceļos saliektām kājām, pēdas novietojiet gurnu attālumā vienu no otras. Pievelciet papēžus pie dibena.

2.Salieciet rokas elkoņos un novietojiet plaukstas uz grīdas līdzās ausīm; roku pirksti vērsti pret ausīm.

3.Izelpojiet, spiediet pēdas uz leju un celiet dibenu uz augšu. Turiet pēdas paralēli vienu otrai. Spiežot delnas uz leju, celiet augšā rumpi un atbalstiet galvasvidu pret grīdu. Neļaujiet astes kaulam, dibenam, pleciem un krūškurvim nolaisties. Turiet elkoņus un ceļgalus uz vienas līnijas.

4.Izelpojiet un, spiežot plaukstas un pēdas grīdā, celiet rumpi un galvu uz augšu. Iztaisnojiet rokas, stiepiet augšstilbus uz augšu un izlieciet muguru. Uzmanīgi nolaidiet galvu zemāk, nesasprindzinot kaklu. Muguras jostas daļai nevajadzētu sāpēt. Paceliet papēžus (pieejiet solītu tuvāk galvai) un krusta kaulu, stiepjot muguras lejas daļu kāju virzienā, bet krūškurvi – galvas virzienā.

5.Turpt mugurkaulu izstieptu, nolaidiet papēžus uz grīdas. Turiet pozu 30-60 sekundes. Izelpojiet, salieciet rokas un kājas un atbalstieties ar galvvidu pret grīdu. Nolaidiet muguru un dibenu uz grīdas un atpūtieties. 

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!