<< Visi raksti

Ustrāsana jeb kamieļa poza

0

1787

yogi.lv @ 2014-06-17

Šī ir diezgan advancēta poza, kuru ir jāveic  uzmanīgi. Šajā pozā anatomiskais uzsvars ir uz potītēm, gurniem, vēderu, krūtīm, mugurkaulu, pleciem, kaklu. Šo pozu iesaka veikt ja ir nelielas muguras sāpes, nemiers, elpošanas sistēmas slimības, nogurums,  aizkaitinājums un menstruālā diskomforta gadījumos.  Šajā pozā stiepjas visa ķermeņa priekšējā daļa, potītes, gurni, vēders, krūti, kakls. Stiepjas gurni un iegurnis. Nostiprinās muguras muskuļi. Uzlabojas stāja, un tiek stimulēti iekšējie vēdera orgāni un vairogdziedzeris.

Šo pozu neiesaka veikt tiem, kuriem ir pazemināts vai paaugstināts asinsspiediens, migrēna, bezmiegs un nopietnas muguras traumas. Ja ir saspridzināti pleci, tad šī poza var radīt sāpēs plecu daļā.

Iesācēji ļoti bieži nespēj ar plaukstām aizsniegt papēžus, nesasprindzinot kaklu vai muguru. Pirmkārt, pamēģini savus pirkstus pabīdīt apakšā un pacelt ceļus pēc iespējas augstāk. Ja šis nedarbojas, tad noliec blakus papēžiem, ārējā malā jogas blokus vertikālā virzienā jeb gareniski.  Katrā pusē pa vienam. Atbalsti rokas un jogas blokiem.  Ja joprojām ir grūti veikt šo pozu, tad izmanto krēslu. Apsēdies uz ceļiem tā, lai mugura būtu pret krēslu, pēdas un apakštipi ir zem krēsla sēžamās daļas, un krēsla priekšējā mala atspiežas pret sēžamvietu. Liecies uz aizmuguri lēnām un ar rokām satver krēsla malas.

 

1.Apsēdieties Vīrāsanā. Novietojiet plaukstas uz grīdas līdzās gurniem. Iztaisnojiet mugurkaulu un stiepiet to uz augšu. Celiet krūšu kaulu uz augšu un izpletiet krūškurvi.

2.Piecelieties uz ceļiem. Ceļgali un pēdas gurnu platumā, augšstilbi perpendikulāri grīdai. Uzlieciet rokas uz gurniem. Ievelciet dibenu, stiepiet mugurkaulu uz augšu un izpletiet krūškurvi.

3.Izelpojiet un izlieciet rumpi uz aizmuguri. Turiet augšstilbus perpendikulāri grīdai un celiet krūškurvi uz augšu.

4.Liecoties atmuguriski, uzlieciet plaukstas uz pēdām un aizsniedziet kāju pirkstus. Spiediet plaukstas pret papēžiem vai pēdām, lai lāpstiņas ieliektos dziļāk uz iekšu. Turot kaklu izstieptu, atlieciet galvu un skatieties uz aizmuguri. Vienmērīgi elpojot, turiet pozu 20-30 sekundes. Atbrīvojiet rokas, paceliet galvu un rumpi augšup un apsēdieties Virāsanā. 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!