<< Visi raksti

Gaisma, prāna un elpošanas tehnikas

0

1838

Tija Kazāka @ Yogi.lv @ 2014-02-16

Ikviena elpošanas tehnika ir spēcīga gaismas caurvadīšanas prakse. Cilvēka pirmais, fizisko ķermeni caurstrāvojošais un apņemošais gaismas jeb ēteriskais (jogā to dēvē par prānisko) ķermenis ir veidots no tūkstošiem smalku kanālu, kuriem cauri plūst gaisma, nodrošinot dzīvības procesus un veselību cilvēka fiziskajā ķermenī. 

Un pietiekoši spēcīgu un aktīvu enerģijas plūsmu enerģijas „rezervuāros” jeb enerģētiskajos centros – čakrās, kā arī visos pārējos cilvēka smalkajos ķermeņos.Gaisma, dievišķā dzīvības enerģija, kura caurstrāvo, caurauž un savstarpēji sasaista visu uz zemes un Visumā pastāvošo, jogā tiek saukta par prānu.
Prāna visvairāk koncentrēta svaigā gaisā, skābeklī, saules enerģijā, arī svaigā, dzīvā, tīrā pārtikā, dzīvā ūdenī, ziedošos augos, briestošos augļos, visās dabas spēka izpausmēs un pārpilnībā, vējā, viļņos, elektrībā
Prāna kā smalko – gaismas lauku veidojoša substance, kā enerģija ieplūst cilvēkā līdz ar katru viņa ieelpu.
Prānas enerģija virza katru domu un darbību.
Prāna ir jebkuras enerģijas izpausmes un aktivitātes dzinējspēks.

Kur cilvēkā atrodama prāna?
Katrā šūnā. Tā caurstrāvo un darbina nervu sistēmu, smadzeņu elektrisko aktivitāti un visu cilvēka organismu - fizisko ķermeni.
Koncentrējas enerģētiskajos centros jeb čakrās un izstarojot veido cilvēka bioenerģētisko jeb elektromagnētisko apvalku.
Caurauž visus cilvēka smalkos ķermeņus.
Plūst cauri enerģētiskajiem kanāliem - nādi (72.000). Kanālu gali ārpasaulei visvairāk atveras plaukstās, pēdās, ausīs, galvas virspusē - „avotiņā”, visās jutīgajās ķermeņa zonās. Prāna izplūst un ieplūst caur visiem atvērtajiem fiziskā ķermeņa „caurumiem”.
Plūst lielajos enerģētiskajos kanālos – labajā ķermeņa pusē saules jeb solārajā kanālā (pingala), kreisajā ķermeņa pusē mēness jeb lunārajā kanālā (ida). Un centrālajā enerģētiskajā kanālā (sushumna), kurš tiecas caur mugurkaulu un savieno un līdzsvaro cilvēku starp debesīm un zemi. Atvērts centrālais kanāls nodrošina cilvēka netraucētu saziņu ar Augstāko Es jeb garu. Līdz ar to – veido spēcīgu cilvēka aizsardzību.

Prānājāma
Jogas elpošanas tehnikas ir apzināta gaismas - enerģijas vadīšanas prakse. Jogā to dēvē par prānājāmu. Tulkojot - dzīvības enerģijas, gaismas vadīšanu un „izplešanu”. Elpošanas tehnikas palīdz cilvēkam pašam vadīt un pārvaldīt dzīvības enerģijas plūsmu savā fiziskajā un arī smalkajos ķermeņos.
Elpošanas tehnikas:
Atjauno cilvēkā līdzsvaru, harmoniju un veselību.
Vairo dzīvīgumu, dzīvesprieku, „ražo” jaunu enerģiju.
Palīdz tikt galā ar graujošām emocijām.
Regulē un līdzsvaro autonomās (veģetatīvās) un centrālās nervu sistēmas darbību.
Uzlabo vielu maiņu un stiprina imūnsistēmu.
Palīdz ķermenim un psihei pārvarēt stresu un pielāgoties dažādām izmaiņām sevī un apkārtējā pasaulē.
Dažādas prānājāmas tehnikas izmantojamas dažādu saslimšanu ārstēšanā.
Izraisa hormonālas izmaiņas un sekojošu labsajūtu, spēju just pastāvīgu prieku.
Atraisa sastrēgumus enerģētiskajos kanālos. Īpaši veiksmīgi enerģētiskie sabloķējumi atraisās, praktizējot prānājāmu jogas pozās.
Izmaina cilvēka apziņas stāvokli un paplašina apziņu.
Palīdz nonākt meditatīvā stāvoklī, nodibināt vai atraisīt kontaktu ar zemapziņu un piedzīvot saplūšanu ar savu Augstāko Es.

Prānājāma grupā
Regulāri praktizējot prānājāmu, cilvēks pats sevi uzlādē ar gaismu, ar jaunu jaudu. Kā bateriju. Praktizējot prānājāmu grupā, veidojas grupas spēka jeb gaismas lauks, kurā pasmelties iespējams, arī vienkārši klātesot. Gaismas lauks nepamet telpu arī pēc cilvēku iziešanas no tās. Gaisma uzlādē telpā esošos priekšmetus, augus, dzīvniekus, un „saražoto” gaismu saņem katrs, kurš ienāk telpā vai ēkā.

Kas bremzē un sabloķē gaismas plūsmu cilvēka ķermeņos?
EMOCIJAS! Emociju iespaidā mainās cilvēka elpošana, enerģija sastrēgst gan enerģētiskajos kanālos, gan orgānos, pamazām veidojas slimība.
Enerģijas plūsmu bloķē: Dusmas, aizkaitinājums, niknums, naidīgums. Bailes. Aizvainojums, vainošana, vainas sajūta. Augstprātība, lepnība, pārākuma sajūta (ego).
Skumjas, nomāktība. Grūtsirdība, žēlums, sevis un citu žēlošana - „līdzi vaimanāšana”.
Kontrolēšana, vēlēšanās visu pārraudzīt, uzzināt un virzīt sev vēlamā gultnē. Kritizēšana, aprunāšana. Nervu uzbudinājums, kas izpaužas kā pārspīlēta prieka maska. Skaudība, greizsirdība utt.
Emocionāla sasprindzinājuma laikā ceļas asinsspiediens, paātrinās elpošana un sirdsdarbība, visas organisma sistēmas nonāk paaugstinātā tonusā, cilvēks zaudē ļoti daudz enerģijas.
Izmantojot elpošanas tehnikas, cilvēks neļauj emocijām ņemt varu pār sevi. Palīdz organismam taupīt enerģiju un pat sarežģītās situācijās mierīgi atrast piemērotāko risinājumu.
Pastāv vēl dažādi gaismas plūsmu bloķējoši faktori.
Kas atraisa enerģijas plūsmu cilvēkā?
Elpošanas tehnikas, meditācija, joga un citas enerģētiskās prakses.
Plūsmas joga - elpošanas un ķermeņa (ķermeņu) sinhronizācija.
Mīlestība, piedošana, došanas enerģija.
Gaišs, mierīgs prieks.
Ļaušanās, paļāvība (atteikšanās no vēlmes kontrolēt).
Dziļa paļaušanās uz Augstāka Spēka vadību un Augstāku Saprātu pār cilvēka dzīvi un ego vēlmēm viena iemiesojuma ietvaros.
Joga mums saka: veselības pazīme ir labs garastāvoklis, iekšējs rāmums un labvēlība!

Raksta avots: http://tija-yoga.1s.lv/21-sakums/, foto:dollarphotoclub.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!