<< Visi raksti

Gaismas vadīšanas ceļi jeb kanāli

0

1356

Tija Kazāka @ Yogi.lv @ 2014-05-22

Kā notiek apzināta gaismas vadīšana uz saspringušu – sabloķētu – slimu vietu ķermenī? Jogas prakse – arī neko par to nezinot, ir gaismas caurvadīšanas prakse un veic cilvēka attīrīšanu un balansēšanu visos līmeņos – fiziski, mentāli/ emocionāli un enerģētiski.

Taču, lai apzināti un vēl efektīgāk palīdzētu savam ķermenim atveseļoties, piepludinot to ar gaismu (prānu) un mīlestības enerģiju, jogas prakse sniedz cilvēkam iespēju pašam veikt gaismas caurvadīšanas tehnikas. Tās atrodamas dažādos jogas avotos, t.sk. Hatha Yoga Pradipikarakstos. 

Apzinātu gaismas caurvadīšanu iespējams praktizēt gan meditācijas, gan ķermeņa prakses laikā. Īpaši labi tām ir piemērotas statiskās ķermeņa pozas.

Gaismas caurvadīšanā klasiski tiek aktivizētas un „lietotas” trīs vietas cilvēka fiziskajā un prāniskajā ķermenī: 

Saules pinums (vēders) – vieta, kura akumulē un uzkrāj visvairāk prānas – gaismu, jaudu, karstumu, enerģiju, uguni.

Sirds telpa jeb sirds čakra – vieta, kura saistīta ar mīlestības enerģijas dziedinošo plūsmu cilvēkā.

Avotiņš jeb vainaga čakra – vieta, kura cilvēku savieno ar viņa paša Augstāko Es jeb Garu. Vieta, caur kuru cilvēkā ieplūst tīra, dzidra, dievišķa, dziedinoša enerģija.

 

Tātad – caurvadīšanu veic, „saslēdzot” jeb dažādos virzienos savienojot un izveidojot kanālu starp avotiņu, sirdi, vēderu un slimo vietu.

Citiem vārdiem izsakoties – sapludinot kopā dievišķu enerģiju, dziļu mīlestību un karstu jaudu, turklāt darot to visu klātesot un apzināti. Dažādās kombinācijās un variācijās.

Piemēram, ja cilvēkam sāp, ir traumēts, iekaisis vai viņam pašam kādu vēl neizprotamu iemeslu dēļ nobloķējies plecs, gaismas caurvadīšana notiek sekojoši:

DZIĻA, LĒNA IEELPA vēderā –

GARA, PLŪSTOŠA IZELPA (ar okeāna elpu) no vēdera, caur sirdi uz plecu un ārā caur plecu.

 

Ja cilvēkam ir slims un sāpīgs celis, gaismas caurvadīšana iespējama sekojoši:

DZIĻA, LĒNA IEELPA caur avotiņu, caur sirdi, līdz pat vēderam –

GARA, PLŪSTOŠA IZELPA (ar okeāna elpu) no vēdera uz slimo celi un pa celi ārā.


Elpas plūsmai kā pa kanālu seko cilvēka uzmanība. Tur, kur ir uzmanība, tur tajā pat mirklī pieplūst attiecīgās enerģijas vibrācija.

Elpas plūsmu kanālā, kurš savieno enerģētisko centrus ar slimo vietu, iespējams iztēloties kā gaismas un attiecīgās vibrācijas (spēka, mīlestības) plūsmu.

 
Ja tas šķiet pārāk sarežģīti vai abstrakti, cilvēks vienkārši ar savu uzmanību „ceļo” cauri attiecīgajai ķermeņa vietai, dara to apzināti, paļāvīgi un mīlestības pilns.

 

Kādēļ tiek savienoti tieši šie trīs centri?

Tādēļ, ka uguns (saules pinums) bez mīlestības (sirds) var izrādīties postoša.

Tādēļ, ka sirds bez uguns var izrādīties pārāk vāja.

Tādēļ, ka ne uguns, ne sirds bez Dieva (avotiņš) klātbūtnes nevar pastāvēt.

 

Ja cilvēks ir vesels un vēlas aktīvi caurvadīt gaismu un mīlestību prakses un meditāciju laikā, klasiskais elpas un enerģijas ceļš jeb kanāls ir sekojošs:

DZIĻA, LĒNA IEELPA caur avotiņu līdz saules pinumam –

GARA, PLŪSTOŠA IZELPA no saules pinuma caur pēdām zemē.

Un otrā virzienā – IEELPA caur pēdām, cauri saules pinumam (te elpu vienmēr iespējams nedaudz aizturēt, tā ļaujot gaismai un spēkam akumulēties) – IZELPA caur sirdi līdz pat avotiņam un ārā caur avotiņu.

Izmanotojot šo klasisiko caurvadīšanu, cilvēks izveido saslēgumu starp debesīm un zemi.

Enerģijas caurvadīšana iespējama arī dažādos citos virzienos, papildinot to ar ķermeņa kustībām(vinyasa yoga).

Sev pašam nepieciešamos gaismas un enerģijas plūsmas virzienus praktizētājs pakāpeniski atklāj un sajūt pats – caur savu intuīciju.

Vēl kāds gaismas caurvadīšanas ceļš, kurš saistīts ar mīlestības, dziedināšanas došanuotram cilvēkam, ir sekojošs:

DZIĻA, LĒNA IEELPA caur avotiņu sirds telpā, piesātinot to ar mīlestību un gaismu –

GARA, PLŪSTOŠA IZELPA cauri rokām un caur plaukstām uz āru, uzliekot tās otra cilvēka slimajai vietai.

Caur avotiņu, sirdi un rokām elpo dziednieki, kuru ķermenis šajā iemiesojumā tiek „izmantots” kā medijs un caurvadītājs. Dažkārt un arvien biežāk apzinātu mīlestības pludināšanu caur rokām izmanto arī masieri un ārsti. To apzināti var darīt mīļotie cilvēki, kuri viens otru glāsta, un māmiņas, kuras tur rokas uz sava bērna.

To var darīt ikviens cilvēks, kurš vēlas izplatīt mīlestību, tādējādi dziedinot arī pats sevi.

Apzināti izplatīt gaismu un mīlestību iespējams arī bez fiziska pieskāriena - izelpojot to caur savas sirds centru; izelpojot un pludinot gaismu caur acīm (arī caur aizvērtām acīm). Savās domās un iztēlē veidojot mīlestības un gaismas kanālus un lauku, kuri savieno cilvēku pašu un viņa līdzcilvēkus.

Tā piedzīvojot un apzinoties vienotības dziedinošo spēku. Tā piedzīvojot jogu. (joga, tulkojumā no sanskrita valodas, nozīmē –vienotība, savienošanās)

 Raksta avots: http://tija-yoga.1s.lv/, foto:dollarphotoclub.com

 

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!