<< Visi raksti

Kāpēc nēsāt turbānu?

0

1295

yogi.lv @ 2014-07-07

Saules enerģijas plūsmas attīrīšanai aurā, jogas meistars Yogi Badjan rekomendēja nosegt galvas augšdaļu jeb avotiņu ar dabīgu audumu, vēlams ar baltas krāsas kokvilnas audumu. Viņš paskaidroja, ka tādā veidā notiek tiešo saules staru filtrācija, kurai pateicoties gaisma kļūst daudz izkliedētāka, viegli uztveras un caur riši mezglu tiek novirzīta uz vainaga jeb kroņa čakru.

Optimālā efektivitāte tiek sasniegta tad, ja audums nosedz ne tikai avotiņu, bet visu „mataino” galvas daļu. Tāpat Yogi Bajan uzsvēra, ka vislabākā vieta riši mezglam vīriešiem ir priekšējā (pieres), galvas daļā,  bet sievietēm –aizmugurējā virs pakauša.

Viņš nekad nav pieprasījis skolniekiem nēsāt tieši turbānu, taču ir paskaidrojis, ka šādas formas galvassega ir ideāli piemērota tam, lai regulētu saules enerģiju, auras paplašināšanai un citu funkciju līdzsvarošanai.

Spriedze un spiediens, kas radies zem turbāna, palīdz uzturēt pastāvīgu galvaskausa mikroskustību.  Šis ritms ir labi zināms osteopātiem un dažādu tradīciju dziedniekiem. Tas novirza atgriezeniskās saites signālus visā organismā.  Stresa situācijā šis ritms var tiks izsists no līdzsvara, kas liek ķermenim justies slikti arī fiziski, tāpēc turbāna nēsāšana palīdz saglabāt organisma veselumu un aizsargā to stresa situācijās. Turklāt, turbāns mijiedarbojas ar noteiktu galvas daļu, kurā atrodas refleksa punkti, ar kuriem līdzsvaro attiecīgo meridiānu funkcijas.
Turbānam saskaroties ar galvas rajonu tieši virs pieres, tas veicina emocionālo reakciju mērenumu, rajonā virs ausīm – aizsargā dzirdi un stimulē galvas smadzeņu darbību, galvas vidusdaļā un pakauša daļā – veicina radošumu un aktīvu seksuālo funkciju, priekšējā galvas daļā – uzlabo organisma impulsu, limfas cirkulācijas un jūtīguma kontroli.

Avots: Kundalini Journal, FB

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!