<< Visi raksti

Mantras kundalinī jogā

0

2627

LAURA VANAGA- MICKEVIČA @ 2014-07-24

“Mantra ir prāta radoša projicēšana, izmantojot skaņu. Tulkojumā: Man- prāts, Trang – projekcijas vilnis. Zinātne par mantru balstās uz zināšanām par to, ka skaņa ir enerģijas forma, kurai ir sava struktūra, spēks un konkrēta, noteikta iedarbība uz čakrām un cilvēka psihi.” Šis skaidrojums nāk no lielās mācību grāmatas par kundalinī jogu, ko cītīgi lasīju, izglītojot sevi kundalinī jogas skolotāju apmācības kursa laikā. Man ir ļoti tuvas attiecības ar mantrām.

Zinu, ka mantras ir daudz un dažādas. Kad pirms vairākiem gadiem pirmo reizi dzirdēju mantras, sajutu to skanējumā ko īpašu. Enerģētiski sajutu vilkmi un gribējās dzirdēt arvien vairāk, līdz sāku aptvert mantru plašo pasauli un to dažādību. Laikā, kad sāku klausīties mantras, daudz pārvietojos ar auto, tāpēc skandēju tās ļoti daudz. Tas aizrāva jau tolaik un vairs savu rītu bez mantrām nespēju iedomāties. Tajā laikā pāris vakarus nedēļā apmeklēju jogas nodarbības, kur atkal dzirdēju skaņas, kuras pa dienu biju klausījusies, pārvietojoties ar auto. Tolaik apmeklēju jogas nodarbības iesācējiem - tie bija mani pirmie soļi jogā. Mantras, kuras pasniedzēja Jolanta Vasermane atskaņoja nodarbībās, mani tik ļoti aizkustināja, ka bieži vien jautāju pēc to plašāka skaidrojuma. Nu varu teikt, ka priekš manis mantra ir īpašs, enerģētisks skanējums kādam noteiktam mērķim. Mantru klausīšanās pilnīgi noteikti maina un paceļ vibrācijas. Mantras var skandēt skaļi, klusu, čukstus vai klausīties atskaņotajā. Tas ir pēc paša izvēles un iespējām. Mantras galvenais uzdevums ir nomierināt prāta viļņus un kļūt apzinātam. Vibrē pilnīgi visa radība un mēs paši esam vibrācija.

Varu padalīties ar mantrām, kuras pavada mani ikdienā. Piemēram, sēklas mantra kundalini jogā ir Sat Nam, kas nozīmē: patiesība ir mana identitāte.  Wahe Guru mantra izsaka neaprakstāmo pieredzi, ejot no tumsas uz gaismu, līdzsvaro radošo, veidojošo un transformējošo enerģiju. Izsaka zināšanu un pieredzes ekstāzi.

Abas šīs mantras bieži tiek skandētas nodarbībās. Kad eju pa ielu, bieži skandēju abas mantras, sperot soļus uz zilbēm. Arī elpošanas vingrinājumiem lieku klāt šīs mantras, ieelpojot Sat un izelpojot Nam, tad ieelpojot Wahe, izelpojot Guru.

Pirms diviem gadiem Indijā iepazinos ar kādu vecu vīru Channi Gi. Viņš dzīvo pilsētā Amritsar, kur atrodas Zelta templis, kundalinī jogas sākums. Kā garīgs cilvēks, viedais vīrs man deva padomu skaitīt Sat Nam Wahe Guru katru rītu un vakaru, tas esot visspēcīgākais, kā sevi apzināt un apstādināt trauksmaino prātu.

Jogas telpā Savitriji nodarbībās bieži skandējam mantru Ra Ma Da Sa. Kad kāds jūtas vājš vai fiziski novārdzis, šī mantra palīdz. Tā ir balansējoša, dziedinoša mantra. Katra no astoņām zilbēm stimulē konkrētu punktu muguras centrālajā kanālā, tā sniedzot dziedināšanu. Par šo mantru man ir visspēcīgākās sajūtas, jo izpildījām to manai krustmātei, kad viņa bija cietusi smagā avārijā. Dziedāju arī kopā ar meitu, kad viņai bija četri gadi. Meita bija aizvērusi acis un sēdēja sakrustotām kājām (tāpat kā es), pirksti bija savienoti Gian mudrā (īkšķis savienots ar rādītājpirkstu, simbolizējot zināšanas). Krustmāte atveseļojās un es par to esmu ļoti pateicīga.

Šo mantru dziedam, kad kādam nepieciešama palīdzība, to iesaku skandēt arī draudzenēm un viņu bērniem. 

Bountiful, Blissful, and Beautiful – mantra pašnovērtēšanai un pašpārliecinātībai. Ļoti palīdz un strādā!

Chattar Chakkr Varti – noņem bailes, nedrošību, depresiju, kā arī palīdz sasniegt uzvaru. Šo mantru jāskaita, kad personības autoritāte ir vāja, vai kad atrodas briesmās. Šo mantra man ieteica skandēt viena skolotāja, kad jautāju viņai pēc padoma. Tolaik man bija svarīgi uzstāties vienā prezentācijā un tas man prasīja lielu drosmi. Cēlos agri un pildīju šo praksi, kas deva augļus!

Adi Shakti – dod savienojumu ar sākotnējo Radošo Spēku (sievišķo enerģiju), palīdz tikt galā ar nedrošību, kura traucē darbības brīvībai. Kad skandēju šo mantra, sajūtu savu sievietes spēku un drosmi. Jogas meistars un skolotājs Jogi Badžans teicis, ka sievietei jābūt drosmīgai. Tas ir iespējams un tā ir augsta sievietes kvalitāte, kas daudz palīdzējusi manā ceļā.

Ardas Bhaee mantra palīdz atrisināt sarežģītas situācijas, nodrošina lūgšanu izpildi. Dažkārt saukta par brīnumu mantru, jo palīdz ieraudzīt iespēju tur, kur šķietami tās nav. Kad rokas nolaižas, dūša papēžos, es dziedu, dziedu, dziedu. Un brīnumi notiek.

Katram sava pieredze, katram sava mantra. Tāpat katram savs ceļš uz gaismu, lai intuitīvi sevi savienotu ar bezgalību. Es vēl tikai mācos un apzinos, cik daudz ir iespēju un resursu!

Autore : Laura Vanaga - Mickeviča

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!