<< Visi raksti

Saule – prānas un garīgās enerģijas avots

0

1337

Tija Kazāka @ Yogi.lv @ 2014-05-22

 Senajās kultūrās saule bija augstākā, spēcīgākā dievība. Vēdās saule tiek identificēta arī ar cilvēka Augstāko Es (Brahman) jeb garu. Džņāna - zināšanu jogā saule simbolizē cilvēka dvēseli(Atman).

Jogas praksē saule ir lielākais prānas - gaismas jeb dzīvības enerģijas avots. Saules enerģiju gan tiešā veidā, gan iztēlē iespējams uzņemt, elpot un caurvadīt cauri cilvēka fiziskajam un smalkajiem ķermeņiem, tos attīrot, aktivizējot un piepildot ar jaunu spēku.

Saules enerģijas „centrālā mājvieta” cilvēka smalkajā ķermenī ir saules pinumā. To enerģētiskajās praksēs mēdz dēvēt par „ķermeņa bateriju”.

Lai apzināti aktivizētu saules (karstās) enerģijas plūsmu, saules enerģija tiek vadīta caur labās puses enerģētisko – saules jeb solāro kanālu (pingala), piemēram, izmantojot elpošanu caur labo nāsi. 

Saulei veltīta arī pozu virkne – Lielais Sveiciens Saulei, kurš iekustina un atver visus enerģētiskos centrus un aktivizē enerģijas plūsmu visos cilvēka ķermeņos. Saules sveicienu iespējams apzināti veltīt saulei – savienoties un pateikties arī tad, ja viņa šobrīd nav redzama.

Saule ir arī augstākās garīgās informācijas nesēja. Jebkura enerģija ir arī informācija. Saule  satur spēcīgu - augstas vibrāciju frekvences informāciju. Mīlestības enerģiju tās augstākajā intensitātē. Kā jaudu, karstumu un transformējošu spēku.

Lai atvērtu apziņu šai informācijai, cilvēks var apzināti uzņemt saules gaismu un starus – gan caur ādu, gan, piemēram, pirms izdzeršanas noliekot ūdeni vai citu dzērienu saules staros. Šādā veidā ūdens kā informācijas nesējs uzņem izteikti daudz gaismas, kura pēc tam nonāk cilvēka šūnās. Zāļu tēja, kura pastāv saules staros, aktivizē savu enerģētisko iedarbību.

Saules enerģiju un gaismu iespējams uzņemt, ēdot visu, kas ar to ir piesātināts – graudus, augļus, ogas, lapas. Arī dārzeņos ir izteikti daudz gaismas, turklāt kombinācijā ar zemes spēku. Ēdot dārzeņus, kuru saknes aug zemē, cilvēkam iespējams sazemēties – savienoties un būt harmonijā ar zemes enerģiju un būt apmierinātam ar zemes dzīvi.

Saules gaismu prakses laikā iespējams apzināti vadīt cauri enerģētiskajai sistēmai, izmantojot plūsmas kustības, kā arī statiskajās pozās – aktivizējot un iztēlojoties gaismas plūsmu un gaismu konkrētā ķermeņa vietā. Ar saules enerģiju – gaismu, iespējams piesātināt un līdz ar to atveseļot slimas vai traumētas vietas.

Savienojoties ar sauli, īpaši prakses iesākumā, cilvēkam ir vieglāk sevi apzināties un izjust kā kanālu, kuru caurstrāvo gaisma un informācija. Esot saslēgumā jeb „esot kanālam”, sākas cilvēka dzīve plūsmā.

Sauli kā gaismas, spēka un garīgās informācijas nesēju, iespējams izmantot arī meditācijās. Piemēram, koncentrējoties uz sauli kā mīlestību sirds telpā. Savienoties ar sauli, gūt saules spēku iespējams, arī skandējot saules dainas.

  

Noiet saule vakarā,              Saulīt, mana krustamāte,           Kalējs kala debesīs,

Sijādama, vētīdama,            Pār Daugavu pārtecēja,             Ogles bira Daugavā,

Tīru zeltu sijādama,             Ne tai mirka zelta kurpes,           Saules meitas saktu kala,

Sudrabiņu vētīdama.            Ne sudraba ielociņi.                    Dieva dēla zobentiņu.

 

Saules gaisma, tāpat kā jebkura spēcīga enerģija, jālieto apzināti. Katra šāda prakse noslēdzas ar pateicību saulei.

Info avots: http://tija-yoga.1s.lv/, foto:freegreatpictures.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!