<< Visi raksti

Saulgrieži un gaismas caurvadīšanas prakse

0

1537

Tija Kazāka @ Yogi.lv @ 2014-05-22

Mēs visi spīdam. Jogas literatūra un citu garīgo prakšu avoti jau tūkstošiem gadu stāsta par cilvēka smalkajiem ķermeņiem kā gaismu, kas caurauž, caurstrāvo un apjož cilvēka fizisko ķermeni.Par to, ka cilvēks savā dziļākajā un tīrākajā būtībā ir tikai un vienīgi gaisma, šodien atrodama daudz un dažāda literatūra. No ezotēriskas līdz dziļi zinātniskai. Cilvēkiem, kurus neapmierina „mistiskais” apgalvojums – pilnīgi viss pastāvošais, un tajā skaitā mēs visi, esam gaisma, ir iespēja lasīt pēdējo gadu zinātniskos atklājumus – kvantu fizikas pētījumus, kuri apstiprina: daudzie miljardi viena cilvēka šūnu tad, ja tās sadala līdz sīkākajām daļiņām – kvantiem un fotoniem, izmērāmā un saskatāmā veidā savstarpēji apmainās ar informāciju un izdala gaismu.

Mēs visi spīdam.

Jogas literatūra un citu garīgo prakšu avoti jau tūkstošiem gadu stāsta par cilvēka smalkajiem ķermeņiem kā gaismu, kas caurauž, caurstrāvo un apjož cilvēka fizisko ķermeni.

Mēs visi savstarpēji esam „sajūgti” un peldamies lielā „gaismas zupā”.

Gaisma cilvēkā, dabā, Visumā un kopējā, visu caurstrāvojošā gaismas jeb Vienotās Apziņas laukā ir nepārtrauktā kustībā. Vietā, kur gaisma nekustas, ir enerģijas un informācijas plūsmas traucējumi. Fiziskajā ķermenī tie atspoguļojas kā slimības. Psihē kā emocionālas dabas traucējumi – dažādas emocijas, kuras cilvēka pasaules uztverē izraisa diskomfortu.

Tur, kur ir gaisma, tur ir arī enerģija, un tur, kur ir enerģija, ir arī informācija -  Augstākās Apziņas (Saprāta, Intelekta) jeb Dieva klātbūtne.

Tādēļ varam sacīt, ka Viss ir Gaisma.

Šajā lapā ir iespējams izlasīt vairākus rakstus, kuri iesācējam varētu palīdzēt ielūkoties gaismas skaidrojumos dažādos jogas un cilvēka veselības kontekstos.

Par to, kas ir gaisma, kura jogā tiek dēvēta par prānu, iespējams lasīt šeit. 

Raksti par cilvēku smalkajiem (gaismas) ķermeņiem tā, kā tos skaidro jogas mācība, atrodami šeit.

Cilvēks ir gaismas caurvadītājs. Transformators. Arī gaismas ražotājs. Un nav būtiskas nozīmes tam, kā viņš pats to izprot – intelektuāli un zinātniski pamatoti, vai arī intuitīvi, ticot un paļaujoties ar sirdi. Un cilvēks ir gaismas caurvadītājs arī tad, ja viņš par to neko nezina un nekur un neko apzināti necaurvada.

Gaismas cauri plūšana cilvēkos – visos viņa ķermeņos notiek dabiski un nepārtraukti. Bez viņa ego gribas.

Gaisma Saulgriežos

Saulgriežu – gada gaišākajā, enerģētiski visspēcīgākajā laikā, kad esam gaismas un spēka kalna galā, kad ik dienu redzamā un enerģētiski sajūtamā veidā gaismas ir visvairāk - vairāk saules, gaišas naktis, mazāk miega un vairāk spēka, atcerēsimies arī to – kā mēs paši varam izmantot savus ķermeņus praksē, lai palīdzētu tiem akumulēt un caurvadīt pēc iespējas vairāk Saulgriežu laika īpašo gaismu.

Vasaras Saulgriežu laikā, kad saule zemei un cilvēkiem dāvā visvairāk gaismas un spēka, mums ir dota iespēja pašiem sevi dziļi apzināties un piedzīvot kā dabas, kā Visuma ritmu, kā Dieva daļu. Kā daļu no Lielā Veseluma.

Saulgrieži ir laiks, kurā gaisma un uguns jau kopš tāliem laikiem tikušas pielūgtas un godinātas dažādos rituālos. Lai vairotu. Lai šķīstītos un attīrītos. Lai parādītu savu pazemību dabas priekšā un nepretojoties pieņemtu viņas noteikto ritmu – tagad gaismas būs jo dienas, jo mazāk. Tādēļ piepildāmies mēs paši. Lai, ejot uz tumsu, saglabātu sevī gada augstākā enerģētiskā punkta – Saulgriežu gaismu.

Prakse šos procesus palīdz dziļāk apzināties un, izmantojot dažādas tehnikas, piedzīvot to, ka līdzās maģiskajam gaismas caurvadīšanas procesam cilvēkam pašam saviem spēkiem iespējams ātrāk atgriezties pie emocionālas labsajūtas, pie sajūtas, ka „atkal ir spēks”, kā arī izjust to, ko nozīmē ego apziņas atvēršanās un paplašināšanās.

Caurvadīdams un elpodams gaismu, cilvēks atveras un ielaiž sevī Dievu.

Saule

Mums jūtamākais un spēcīgākais gaismas un enerģijas (jogā – prānas) avots ir saule, kuras gaismu uzņemam un no kuras pabarojamies ik dienu. Arī tad, kad viņu aiz mākoņiem neredzam. Tādēļ, praktizējot gaismas caurvadīšanas tehnikas, cilvēks var sazināties, koncentrēties un lūgt gaismu tieši saulei. Tāpat viņš var lūgt gaismu no uguns, no ugunskura, no sveces. Vai arī vienkārši „no zila gaisa”, kuru caurstrāvo bezgalīgs gaismas okeāns.

Par sauli kā gaismas un garīgās informācijas nesēju iespējams lasīt šeit: 

Cilvēka enerģētiskā sistēma un gaismas kustināšana

Cilvēkā pašā mītošā „mazā saule”, „ķermeņa baterija” jeb „enerģijas rezervuārs” atrodas viņa saules pinumā. Kanāli, caur kuriem gaisma plūst cilvēka fizisko ķermeni caurstrāvojošajā – ēteriskajā ķermenī, tiek dēvēti par meridiāniem. Cilvēku caurauž 72 000 gaismas kanālu, un paši lielākie, plašākie caurauž viņa mugurkaulu, rokas un kājas. Pats pats lielākais un plašākais – centrālais enerģētiskais kanāls sniedzas no dzimumorgāniem līdz avotiņam.

Vēl viens veids, kā praksē apzināties gaismas kanālus, kuri caurauž fizisko matēriju, ir apzināšanās jeb iztēlošanās, ka viss cilvēks ir viens liels gaismas kanāls. Pēdas viņu savieno ar zemi; avotiņš jeb galvas virsma - ar sauli.

Pēdās, plaukstās un avotiņā atveras visvairāk enerģētisko kanālu galu. Šajās un citās jutīgajās ķermeņa vietās cilvēks ir izteikti „vaļā”. Un tādēļ caur tām spēj uzņemt un vadīt gaismu īpaši spēcīgi. Piemēram, stāvot ar paceltām rokām un pret sauli pavērtām plaukstām.

Caurvadot gaismu, cilvēks var arī sevi iztēloties kā koku, kurš arī ir gaismas kanāls – starp zemi un debesīm. Ieelpot caur zariem un izelpot caur saknēm.

Lai atraisītu gaismas plūsmas aizdambējumus sevī vai vienkārši – lai padarītu gaismas plūsmu jaudīgāku, cilvēks, izmantojot pats sava fiziskā ķermeņa kustības, iztēli, apzināšanos un elpošanu, var palīdzēt gaismai ātrāk un spēcīgāk plūst viņam cauri. Gan fiziskajā, gan visos pārējos viņa ķermeņos.

Aktīvi plūstoša gaisma iztīra un atveseļo cilvēku visos līmeņos – fiziski, emocionāli, mentāli un enerģētiski.

Fiziskā ķermeņa kustības, kuras apvienotas ar elpošanu un apzināšanos ir tās, kuras spēj attīrīt cilvēka paša elektromagnētisko lauku, izveidot to atkal „biezāku” un svešas vai nevajadzīgas informācijas necaurlaidīgāku.

Prieks, spēks, enerģija, iniciatīva, drosme, veselības, radošās enerģijas plūsma apliecina spēcīgu gaismas plūsmu cilvēkā.

Iztīrīts, izgaismots un izplests elektromagnētiskais lauks aizsargā cilvēku.

Gaismas caurvadīšanas prakse palīdz gaismu uzņemt un turpināt tai aktīvi plūst un kustēties, ienesot cilvēka dzīvē tos notikumus, kuri ir viņam pašam un viņa individuālajai evolūcijai visnepieciešamākie.

Gaisma = enerģija = mīlestība

Pašam to varbūt nemaz neapzinoties, ļoti spēcīgs gaismas caurvadītājs ir arī mākslinieks, kura balsī klausoties vai mākslas darbā raugoties, cilvēki raud, piedzīvo ekstāzi un šķīstīšanos.

Spēcīga gaismas un mīlestības caurvadītāja ir mamma, kura, turot roku uz smagi slima bērna, dziļi sirdī skaitot lūgšanu vai spēka vārdus, rada „brīnumu” – bērna atveseļošanos.

 Kā tas notiek praksē?

Jogas un citās gaismas caurvadīšanas praksēs cilvēki izmanto īpašas, arhaiskas, rituāliem līdzīgas, savā ziņā mītiskas un maģiskas kustības, kuras palīdz viņam nonākt kontaktā pašam ar sevi viņpus prāta un ego. Apvienojot šādas kustības ar apzinātu elpošanu, iztēli un klātbūtni, cilvēks kļūst par mistiķi un radītāju. Par augsti apzinātu gaismas caurvadītāju.

Klasiskākās ķermeņa kustības jogas praksē ir visas plūsmas jogas virknes, īpaši – Saules Sveiciena dažādās modifikācijas.

Gaismas caurvadīšana notiek, apļojot rokas dažādos virzienos – tā „izslaukot” savu elektromagnētisko lauku un atbrīvojot to no traucējošām emocijām un nederīgām domām un domformām.

Īpaši spēcīgas ir gaismas caurvadīšans tehnikas, kuras tiek praktizētas, stāvot ķermeņa pozās, kurās ir atvērts iegurnis. Šāda stāvēšana veicina sazemējumu un zemes enerģijas (gaismas) nonākšanu cilvēkā cauri pēdām un ķermeņa lejasdaļas „caurumiem”. Tās ir visas Varoņa, Skrodera (Jātnieka) un citas pozas, kurās, paceļot rokas uz augšu, ar fizisko ķermeni tiek veidots saslēgums „starp debesīm un zemi”.

Gaismas caurvadīšana šajās ķermeņa pozās notiek gan vienkārši, izmantojot iztēli (gaismas plūsmu vadot visos virzienos), gan arī, palīdzot gaismai kustēties, izmantojot roku kustības – apļošanu, gaismas „spiešanu” virzienā uz augšu un leju, gaismas „šķērēšanu” cauri saules pinumam. Un vēl dažādas citas.

Gaismas kustināšanu pavada „okeāna” elpa. Šo pašu elpošanas tehniku izmanto dziednieki, kuri savu ķermeni un rokas izmanto kā gaismas – tīras informācijas, mīlestības caurvadīšanas instrumentu, lai dziedinātu otru cilvēku. Okeāna elpa palīdz gaismai tikt kanālā, plūst pa kanālu. Tā palīdz gaismai iedot virzienu un ātrumu.

Gaismas caurvadīšanas praksi iespējams apvienot ar spēka dziesmu dziedāšanu vai skaitīšanu, ar lūgšanu, afirmāciju un mantru praktizēšanu gaismas caurvadīšanas laikā.

Kā izpaužas gaisma, kura nekustas?

Prakse, kurā gaisma tiek apzināti akumulēta, noslēdzas ar gaismas izkustināšanu – ķermeņa plūsmas kustībām dažādos virzienos. Saules pinums, kurš ir liels, ”resns” - pilns ar gaismu, kura tajā „stāv un nekustas”, reālajā dzīvē var izpausties kā apspiesta agresija (depresija un visa veida atkarības) vai kā agresīvs, despotisks, vardarbīgs, mantkārīgs cilvēks ar „uzpūstu” ego.

Nekustīgs, ar spēku pilns saules pinums var izpausties arī kā cilvēks, kurš sevi izjūt pārāku par citiem un piedzīvo to, ko garīgā literatūra dēvē par „ego maldiem” jeb „apgarotu ego”.

Iespējams, ka šāds cilvēks labprāt gribēs sevi likt citiem par piemēru un ar lielām grūtībām uzņems informāciju, ka pasaulē nav vienas taisnības vai patiesības. Ka cilvēki jūtas laimīgi dažādos dzīves apstākļos un modeļos, nevis kādā „vēlamajā” vai „pareizajā”.

Cilvēkam ar pārmēru lielu un nesavaldītu ego dzīve pati atnes situācijas, kurās viņš tiek pazemināts vai pat pazemots. Visums iejaucas un atjauno līdzsvaru.

Lai tā nenotiktu, praksē gaismai tiek dots virziens, aktivitāte un kustība. Tā tiek akumulēta un pēc tam izkustināta. Prakses noslēgumā gaisma (jauda) tiek harmonizēta. Piemēram, pēc intensīvas ugunīgas elpošanas cilvēks veic tehnikas, kuras viņu sazemē.

Dzīvē gaismu ir iespējams kustināt un harmonizēt arī daudz un dažādos citos viedos. Esot radošam, priecīgam un aktīvam. Esot dabā.

 Apzināta gaismas caurvadīšana ir mistiska un maģiska prakse. Tā ir dabai un Augstākajam Spēkam tuva prakse. Tā notiek, abstrahējoties no sava ego vajadzībām, apzinoties gaismu kā visu aptverošas mīlestības plūsmu.

Prakse noslēdzas ar pazemīgu pateicību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!