<< Visi raksti

Vingrinājums "Notikumu ezītis"

0

1203

Aleksandrs Svijašs @ 2015-11-26

Radiet tādus apstākļus, lai 15 - 20 minūtes jūs neviens un nekas netraucē.

Ieņemiet ērtu stāvokli, aizveriet acis, atslābiniet ķermeņa muskuļus, apturiet domu skrējienu.

Iztēlojieties savu dzīvi vairāku notikumu attīstības variantu veidā. Piemēram, no viena punkta izejošu adatiņu komplekta veidā. Iznāks kaut kas līdzīgs kamolā saritinātam “notikumu ezītim”, kas attēlots zīmējumā.

No visiem iespējamās notikumu attīstības variantiem jūs gribētu redzēt īstenojamies tikai vienu, kas jūs apmierina (viena adata). Īstenībā, lai sagrautu jūsu idealizācijas, dzīve jums secīgi piedāvā veselu sēriju aizvien sliktāku notikumu attīstības variantu (otrā un tai sekojošās adatas).

Iedomājieties, kā veidosies jūsu dzīve, ja “audzināšanas” procesi turpināsies, tas ir, ja īstenosies šie aizvien sliktākie notikumu attīstības varianti (nākamās “notikumu ezīša” adatas).

Domās 10 - 15 minūšu laikā izdzīvojiet katru notikumu pasliktināšanās variantu. Iztēlojieties, ko jūs darīsit, kā veidosies jūsu attiecības ar cilvēkiem un pasauli, kādas domas jūs pārņems.

Katra varianta beigās domās pasakiet: “Kungs, ja tev tīk manu dzīvi padarīt tādu, es to pieņemšu bez kurnēšanas un aizvainojuma. Acīmredzot ir kas tāds, par ko man jāsaņem šī mācība. Ja tā man vajadzīga, es ar pateicību to pieņemšu. Taču, ja iespējams, es tomēr lūdzu Tevi izdarīt tā, lai... (un norādiet savu pirmo un vēlamāko notikumu attīstības variantu).”

Tādā pašā veidā domās izdzīvojiet vēl vairākus aizvien sliktākos notikumu attīstības variantus “audzinošās” iedarbības pastiprināšanās secībā (pārējās “notikumu ezīša” adatas). Katra varianta beigās aplieciniet, ka jūs to pieņemsit bez niknuma un nosodījuma - kā mācību, tomēr lūdzat, lai tā ietu jums secen.

Beigās vēlreiz domās aplieciniet, ka jūs pašreizējo situācņu nenosodāt, bet uztverat to kā mācību, kuru esat ar savām domām vai darbiem pelnījis. Jūs par to esat pateicīgs, pieņemat Šo situācņu kā ļoti labu un lūdzat, ja iespējams, to vēl uzlabot jums vēlamajā veidā.

Kopējais vingrinājuma izpildes laiks ir 30 -50 minūtes.

Izpildot šo vingrinājumu, jūs izvairīsities no negatīvas nākotnes “pasūtīšanas”, jo katra varianta beigās lūdzat, lai tas ietu jums secen. Un vienlaikus apliecināt Augstākajiem spēkiem, ka jūs visu notiekošo uztverat nevis kā sodu, bet gan kā mācību par kaut kādām savās domās vai uzvedībā pieļautajām kļūdām.

Attiecībā uz piemēru, kas saistīts ar gados veco tēvu, var uzskatīt, ka pirmā un jums vēlamā “notikumu ezīša” adata ir mierīgas un rāmas savstarpējās attiecības. Otrā adata varētu būt reālā situācija, kad tēvs sevi parāda kā rupju un strīdīgu cilvēku.

Trešā adata varētu būt situācija, kad tēvs saslimst un jums nākas viņu kopt. Turklāt viņa raksturs nebūt nekļūs labāks pat slimības laikā. Ceturtā adata - viņš sāk dzert un ved mājās savus pudeles 

brāļus. Piektā adata - viņš atvedis mājās vairākas

sievietes, Sestā adata - viņš jau ņirgājas pat par saviem mazbērniem. Septītā-viņa dēļ izcēlies ugunsgrēks. Astotā - viņš nes ārā no mājas un pārdod mantas. Devītā - un tā tālāk.

Sadu adatu var būt daudz, un tās visas ir jāizdzīvo, neapvainojoties uz dzīvi. Jāizdzīvo nevis īstenībā (par laimi), bet domās. Proti, ir jāiztēlojas, kā veidosies jūsu dzīve, ja lietā tiks likta trešā un tai sekojošās adatas. Jāiztēlojas šī dzīve pilnībā, ar visiem savstarpējo attiecību variantiem, naudas, laika, dzīvojamās platības dalīšanu un tā tālāk. Un vienlaikus domās jāpasaka: “Kungs! Ja tā ir tava griba, es šādu dzīvi pieņemšu nekurnēdams. Taču, ja vien tas iespējams, tad lai mans tēvs izbeidz lamāties un nenes no mājas ārā naudu.”

Tieši tāda izdzīvošana domās jums ļaus apsteigt dzīves “audzinošo” iedarbību un pierādīt tai, ka jūs zināt visas iespējamās sankcijas un esat gatavs tās pieņemt. Un ka pašreizējo situāciju uztverat kā ļoti labu, tikai jūsu neapmierinātības dēļ tā varētu krietni pasliktināties. Taču jūs pats jau esat no šīs neapmierinātības atteicies, tā ka dzīvei vairs nav nepieciešams piemērot jums šos vissliktākos variantus. Ja viss ir labi, tad turpmāk var būt tikai vēl labāk.

Vēršam jūsu uzmanību uz to, ka paņēmiens “notikumu ezītis” nav paredzēts tālab, lai mainītu citus cilvēkus (jūsu tēvam nebūt nav jāmainās, kaut arī jūs šo vingrinājumu izpildījāt, domādams par viņu). Šis paņēmiens palīdz mainīt jūsu paša attieksmi pret situāciju, kura iepriekš jums šķita visbriesmīgākā. Un tagad jūs saprotat, ka līdz patiesi briesmīgai situācijai vēl ir ļoti tālu, bet pašreizējā ir gluži vienkārši paradīze salīdzinājumā ar to, kāda tā varētu būt.

Daži cilvēki šo paņēmienu jau sen ir intuitīvi atraduši un izmanto. Piemēram, bērns, vēlu atgriezdamies mājās, savā prātā izdzīvo visas bailes attiecībā uz to, kā vecāki viņu var sodīt. Ja viņš jau iepriekš ir apsvēris un pārdzīvojis visus iespējamā soda variantus, visticamāk, ka nekādu īpašu sodu viņš nesaņems.

Šāda attieksme pret dzīvi, kad cilvēki dzīvo, taču savu dzīvi neuztver kā vienīgo iespējamo, ir sastopama diezgan bieži.

Dzīvojiet šodien pat ja šodiena nav tāda, kā gribētos. Piemēram, vientuļa jauna sieviete karsti ilgojas pēc ģimenes un bērniem, bet nedz ģimenes, nedz bērnu kā nav, tā nav (ģimenes dzīves idealizācija). Vīrieši gan gadās, taču tie visi domā tikai par seksu un neviens nedomā par laulību. Savukārt sieviete gaida tieši šo notikumu, un pašreizējā dzīve viņai šķiet tikai nepatīkama aizkavēšanās ceļā uz nākotnē gaidāmo laimīgo ģimenes dzīvi.

Proti, viņa gan dzīvo, tomēr šo dzīvi nepieņem. Viņai šodiena - tā nav nekāda dzīve. Dzīve sāksies rīt, kad būs piepildījies viņas sapnis. Viņai šodiena ir elle, turpretī paradīze būs rīt. Bet, ja esat pareizi apguvis iepriekšējo materiālu, tad droši vien jau saprotat -arī rīt nekādas paradīzes nebūs. Tāpēc ka īstenībā paradīze ir šodien, kamēr viņa vēl ir jauna (kaut vai salīdzinoši jauna) un bagāta ar dažādām idejām un vēlmēm. Tomēr sieviete pašreizējo dzīvi nepieņem, nav ar to apmierināta, tāpēc Augstākie spēki iniciēs “audzināšanas” procesu, lai sagrautu viņas ideju par to, ka bez ģimenes dzīvot nav iespējams. Šīs sievietes “kannas trauks”, dabiski, pildās ar neapmierinātību. Un, kad “trauka” līmenis pacelsies augstāk par normu, situācija krasi pasliktināsies. Iespēja izveidot ģimeni un dzemdēt bērnus tiks nobloķēta -ar vecumu, slimībām, sakropļojumiem un tamlīdzīgiem ne visai patīkamiem līdzekļiem (“notikumu ezīša” adatas). Tāpēc jāiemācās pieņemt pašreizējo dzīvi un priecāties par to, pat ja tā nav tāda, kā gribētos! Šādā gadījumā kļūst iespējama jebkura notikumu attīstība, arī jūsu vēlmju piepildīšanās. Pretējā gadījumā nekas labs nav gaidāms.

Šādus apsvērumus mēs iesakām izmantot, lai sagrautu jebkuras idealizācijas un no tām izrietošo neapmierinātību ar dzīvi. Gaidot no dzīves kaut ko sliktāku, vienmēr var un vajag priecāties par to, kas ir.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!