<< Visi raksti

Viss kas jogam jāzina par matiem un to kopšanu

0

2039

Deva Kaur Khalsa @ 2014-07-19

Yogi Bajan ir teicis: “Mūsu matu griezums iespējams ir pēdējās modes kliedziens, bet, ja mēs papētām mazliet dziļāk, tad redzam, ka griežot matus,  mēs paši esam sev visu laiku atņēmuši visvērtīgāko cilvēka vitalitātes enerģijas avotu.”

Apsver iespēju, ka mati uz mūsu galvas ir ne tikai tāpēc, lai mēs izskatītos labi. Cilvēks ir vienīgais radījums, kura mati sāk pastiprināti aug sasniedzot pusaudžu vecumu. Ja tos negriež, tad tie izaug līdz noteiktam garumam un pārstāj augt, apstājoties tieši tev piemērotā garumā.  No jogiskās perspektīvas raugoties, mati ir brīnišķīga dabas dāvana, kas patiesībā var palīdzēt atmodināt Kundalinī enerģiju, kas pavairo vitalitāti, intuīciju un mieru.

MATU GRIEŠANA

Ilgu laiku daudzās kultūrās cilvēki negrieza matus, jo tie bija daļa no viņu identitātes.  Turklāt nebija jau arī frizētavu.  Bieži, kad cilvēki tika pakļauti verdzībā, viņu mati tika nogriezti kā atpazīšanas zīme tam, ka viņš ir vergs. Matu griešana tika pielietota arī kā sods un samazināja paverdzināto spēku. Pieres kauli ir poraini un funkcionē kā gaismas vadīšanas kanāls čiekurveida dziedzerī, tas attiecīgi ietekmē smadzeņu darbību, kā arī vairogdziedzeri un seksuālos hormonus. Nogriežos matus, nosedzot šo pieres daļu, izveidojot „poniju ”mēs aizkavējam šo procesu.

Kad Genghis Khāns iekaroja Ķīnu, viņš uzskatīja ķīniešus par ļoti gudriem, inteliģentiem cilvēkiem, kuri neļaus sevi pakļaut. Tāpēc viņš lika visām sievietēm valstī nogriezt matus uz pieres, izveidojot poniju.  Viņš zināja, ka tas padarīs sievietes daudz pakļāvīgākas, kautrīgākas un vieglāk kontrolējamas. Kad visa sabiedrība un ciltis bija iekarotas, matu griešana kļuva tik izplatīta, ka pēc vairākām paaudzēm matu svarīgums jau bija zudis.  Un modīgas frizūras un mode kļuva par koncertēšanās punktu. Zinātne par matiem bija viena no pirmajām tehnoloģijām, kuru mācīja Yogi Bajan ierodoties Amerikā.  „Kad matiem uz tavas galvas ir atļauts sasniegt tā pilno, nobriedušo garumu, tad fosfors, kalcijs un vitamīns D tiek ražots un iekļūst limfas šķidrumā, pēc tam tas sasniedz muguras šķidrumu un  pēc tam jau sasniedz smadzenes. Šī jonu apmaiņa rada asāku atmiņu un sniedz lielāku fizisko enerģiju, uzlabo izturību un pacietību.”

Yogi Bajan paskaidroja, ka, ja tu izvēlies nogriezt matus, tu ne tikai zaudē šo papildus enerģiju un uzturvielas, bet tavam ķermenim ir intensīvi jāstrādā, lai radīto šo vitālo enerģiju un barības vielas, lai nepārtraukti ataudzētu šos nogrieztos matus.  Mati ir antenas, kas savāc un novada saules enerģiju jeb prānu tajā smadzeņu daļā, kuru tu lieto meditācijai un vizualizācijai. Šīs antenas tev piegādā šo smalko, kosmisko enerģiju. ir jāpaiet apmēram 3 gadiem kopš pēdējās matu griešanas, lai šīs antenas matu galos atkal izveidotos.

KUNDALINI MATU KOPŠANA

Indijā, par Riši dēvē gudro jeb jogu, kurš dienas laikā sasien matus mezglā sev virs galvas vainaga (vainaga čakra), lai aktivizētu smadzeņu šūnu darbību un vakarā izķemmē tos un izlaiž. Riši mezgls enerģizē tavu magnētisko lauku jeb auru un stimulē čiekura dziedzeri tavu smadzeņu centrā.

Yogi Bajan: „Šī čiekuru dziedzera aktivizēšana noved pie sekrēcijas, kas ir augstākās intelektuālās funkcionēšanas , kā arī augstākās garīgās uztveres svarīgākais aspekts. ”

Dienas laikā mati uzņem saules enerģiju, bet naktī uzņem mēness enerģiju; dienas laikā turot matus augšā un naktī izlaistus, tu stimulē šo procesu. Ja sapīsi matus bizē, tas palīdzēs tavam elektromagnētiskajam laukam līdzsvaroties pēc dienā piedzīvotā.

GALU ŠĶELŠANĀS

Brīvi izlaisti mati var attīstīt matu šķelšanos. Tā vietā, lai visu laiku apgrieztu matu galus, Yogi Bajan ieteica vakarā pirms gulētiešanas iemasēt matos mandeļu eļļu un no rīta to izmazgāt ārā. Matu sasiešana mezglā un nosegšana ar audumu dienas laikā, palīdzēs tavām antenām atjaunoties. Ja tev ir gari mati, tad pamēģini ievērot kāda ir tava pašsajūta dienās, kad tavi mati ir sasieti mezglā virs galvas un tad, kad tie ir brīvi izlaisti.

SLAPJI MATI

Vienu gadu, pēc ziemas saulgriežiem, kad Yogi Bajan sēdēja mūsu dzīvojamā istabā ar slapjiem matiem, viņš paskaidroja, ka viņš tos žāvē pirms uzsiešanas augšā, lai izvairītos no galvassāpēm. Kad tu sasien matus augšā slapjus, tad tiem ir tendence žūšanas laikā sarauties un  lūzt. Vislabākais veids ir žāvēt matus dabiski, saulē, uzņemot vēl papildus vitamīnu D un tikai tad, kad tie ir pilnīgi sausi, uzsiet augšā mezglā. Jogi rekomendē mazgāt matus katras 72 stundas, vai biezāk, ja esi no tiem, kam mati ātri „taukojas”.  Tāpat ir ieteicams mazgāt matus pēc emocionāliem pārdzīvojumiem, lai palīdzētu emocijām pārstrādāties.

KOKA ĶEMMES

Matu ķemmēšanai Yogi iesaka lietot koka ķemmes, jo tas sniedz papildus cirkulāciju un stimulāciju galvas skalpam. Turklāt koka ķemme neradīs elektrizāciju, kas ir iemesls kāpēc tiek zaudēta matu enerģija.  Tu ievērosi, ka ķemmējot matus no priekšas uz aizmuguri, no aizmugures uz priekšu, tad pa labi un pēc tam pa kreisi vairākas reizes, tas uzlādēs tevi ar enerģiju, neatkarīgo no tavu matu garuma. Viss dienas nogurums būs prom. Sievietēm šī ķemmēšanas tehnika, ja to dara 2 reizes dienā,  palīdz saglabāt jaunību, veselīgu menstruālo ciklu un labu redzi.

Ja tu esi plikpauris vai īsiem matiem, matu trūkumu vari aizstāt ar lielāku meditācijas apjomu. Ja tu atrodi sirmu vai baltu matu, tad atceries, ka sudraba un baltā krāsa palielina vitamīnu un enerģijas plūsmu, lai kompensētu novecošanās procesu. Labākais smadzeņu darbībai un veselībai, novecojot mēģini savus matus saglabā pēc iespējas dabiskākus un veselīgākus.

TAGORES MATI

Yogi Bajan reiz izstāstīja mums šo stāstu par matiem sieviešu nometnē Ņū Meksikā: „Apzinies cik skaisti un spēcīgi ir tavi mati, kad tu tos paturi tādus, kādi tie ir, tu dzīvo piepildītu dzīvi. Kad Rabindranath Tagore, lieliskais dzejnieks, kurš atklāja Dievu sevī, mēģināja atrast draugu uz  tvaikoņa,  draugs viņu neatpazina un uzrakstīja viņam vēstuli. „Mēs bijām uz viena tvaikoņa un tomēr nesatikāmies”. Tagore atbildēja: „Es biju tur.” Viņa draugs teica: „Es saprotu, ka tu tagad esi cilvēks, kas ir realizējis Dievu sevī un es gribētu zināt, kāda bija tava pirmā darbība, kad tu saprati, ka viss ir viens un vienots?”  Tagore atbildēja: „Kad es sapratu visa vienotību, es iemetu okeānā savu skuvekli. Es atbrīvojos no sava Ego un saplūdu ar dabu. Es gribēju dzīvot tādā formā kādu mans Radītājs bija man devis.”

Kad cilvēki ļauj saviem matiem augt, viņi kļūst nobrieduši, uzņemas atbildību par to, ka ir pieauguši un spēcīgi. Tāpēc tie cilvēki, kuru mati jau no dzimšanas nav griesti, bet labi kopti, būs mierīgi un pievilcīgi. Radītājam ir īpašs iemesls kādēļ viņš tev ir devis matus.

Tiek uzskatīts, ka ja tu ļauj saviem matiem sasniegt to dabisko maksimālo garumu un sasien mezglā sev virs galvas, tad saules enerģija, prāniskās dzīvības spēks, tiek novadīts pa mugurkaulu lejā.  Lai neitralizētu šo kustību lejup, Kundalinī enerģija paceļas, lai radītu līdzsvaru. Ar Yogi Bajana vārdiem sakot: „Tavi mati nav tur kļūdas pēc. Tiem ir noteikta jēga, kuru atklās svētī, bet citi par to smiesies.”

Deva Kaur Khalsa apmāca Kundalinī jogas skolotājus un māca Kundalinī jogu Dienvidfloridā. Viņa bija Yogi Bajana skolniece 39 gadus. Kundalini Vairāk par viņu varu uzzināt šeit.

Avots: 3ho.org, Foto: blacknaps.org, beautyfrontline.com, vergemagazine.co.uk, spiritvoyage.com

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!