<< Visi raksti

Stāsts par to kā Yogi Bajan atrada savu Guru

0

1014

Kundalini Journal @ 2014-07-15

Kundalinī jogas meistars Yogi Bajan par vienu no savas dzīves svarīgākajām pieredzēm ir minējis sava personiskā Guru – Guru Ram Dasa iegūšanu. Tas kļuvis par pagrieziena punktu viņa dzīvē, kas noteicis viņa nākotni un likteni.

Atrodoties valsts dienestā, pilsētā Amritsar (Pendžabi štats, Indijas Ziemeļos), kas tiek uzskatīta par Sikhu reliģijas sirdi, Yogi Bajan katru dienu četru ar pus gadu garumā, izmantoja katru iespēju, lai kalpotu guru, mazgājot marmora grīdu Zelta Templī.

 

 

 

 

Viņš ticēja, ka tikai caur pazemību un pašaizliedzību varēs atrast realizāciju, kuru meklēja. Daudzus gadus viņš apmeklēja mācības pie dažādiem garīgiem un reliģioziem skolotājiem, kā arī pats veica skolotāja funkcijas un ieguva realizēta joga Sidhi. Taču viņš apzinājās, ka dzīvē viņam pietrūkst skolotāja jeb Guru, kuram viņš varētu kalpot. Kāds, kurš būtu augstāks par visām uz šīs zemes dzīvojošām būtnēm.
Viņš alka bezgalīgas mīlestības un sapratnes augstāko pieskārienu, pateicoties kuram visi viņa dzīves rēbusu elementi saplūstu vienā veselumā.  Un tā, katru dienu, četrus ap pus gadus, kurus viņš pavadīja valsts dienestā kā Harabhadžan Singh, viņš mazgāja zelta tempļa grīdu. Un tā, caur grīdas mazgāšanu, sava iemīļotā Guru mājvietā, viņš nonāca pie apziņas par to, ka viņš patiesībā ir laimīgs Guru Ram Dasa nama dēls. Viņš vienmēr teica, ka par to, kas viņš ir, viņu padarīja tieši grīdu mazgāšana zelta templī, nevis viņa zināšanas un grādi.

 

Zelta templi uzcēla Guru Ardžana Deva laikā. Lielākā daļa celtniecības tika veikta Sikhu imperatora Randžita Singha uzraudzībā. Sikhu impērijas galva Pendžabs ziedoja ievērojamu daļu savas bagātības un celtniecības materiālus šī tempļa būvniecībai. Tikai lai apliktu templi ar vara plāksnēm, kuras pēcāk tika apzeltītas, tika izmantoti 100 kg zelta.

 Tas atrodas pašā ezera vidū un no tā ūdenī atmirdz miljoniem zelta spīdumu. Ezera nosaukums ir Amritsar – nemirstības ezers. Tā ūdens tiek uzskatīts par dziedniecisku. No visām pusēm to apņem ūdens un piekļūt pie tā var vienīgi par mazu tiltiņu, uz kura uziet var vienīgi pa vārtiem, kurus nemitīgi apsargā. Ēkā ir 4 ieejas, no visām debespusēm, kā simbols tam, ka šis templis ir atvērts visām rasēm un ticībām.

Informācijas avots: http://amritnam.ru/, Foto: http://allcastle.info/

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!