<< Visi raksti

Joga un sekss

0

2033

Rolands Bleks @ Yogi.lv @ 2015-05-08

Ja pieļaujam, ka joga ir sevis izzināšanas ceļš, tātad arī sava ķermeņa izzināšanas ceļš. Izprast, apzināt savu ķermeni ir noderīgi un pašsaprotami. Gan sekss, gan joga ir enerģijas vadīšanas process. Jogas būtība ir enerģiju vadīšana,  ietverot arī seksuālo enerģiju. Vīrietis enerģiju ceļ uz augšu enerģētiskajos centros bez ejakulācijas, sieviete ceļ savas gribas vadīta, izraisot orgasmu, kas nav saistīts ar dzimumorgānu stimulāciju.

Šis enerģijas kontrolēšanas līmenis mērāms ar to, cik ilgi vīrietis ir spējīgs nodarboties ar seksu. Sievietei ir tieši pretēji, cik ātri viņa ir gatava izbaudīt orgasmu. Abas šīs lietas ir atkarīgas no enerģētisko kanālu tīrības un to enerģētiskās ietilpības, virzoties pa kanāliem uz augšu. Vīrietis tādejādi mācās saglabāt dzimumlocekļa erekciju tik ilgi, cik vēlas, atturoties no ejakulācijas. Vīrietis un sieviete pārvirza seksuālo enerģiju pa speciāliem ķermeņa kanāliem augstāk sirds, smadzeņu un dziedzeru apvidū. Vīrietis maina savu augstiuzlādēto enerģiju uz papildinošo sievietes enerģiju, tādejādi iņ un jaņ, enerģijas sākotnes saplūst vienā. Duālisms pārtop Veselumā.

Vai izvēlēties jogu, lai uzlabotu seksuālo dzīvi ?

Gan jā, gan nē. Joga iesākumā uzlabos fizisko ķermeņa labsajūtu, garastāvokli un veicinās pilnvērtīgu seksuālo dzīvi, tomēr jogas mērķis nav tāds. Tiekšanās pēc ķermeniskām baudām līdzinās slāpju remdēšanai, izmisīgi dzerot sāļu ūdeni.  

Kaisle aizrauj un mudina tiekties pēc aizvien spēcīgākiem stimuliem. Nereti galarezultāts baudām ir ciešanas un sāpes, ko rada gadījuma sakari, neplānota grūtniecība un seksuāli transmisīvas slimības.

Ir pierādīts, ka bieža pašapmierināšanās, kas seko pēc pornogrāfiska rakstura materiālu skatīšanās, vīriešiem kontaktā ar partneri izraisa priekšlaicīgu ejakulāciju. Rezultātā abi partneri paliek neapmierināti ar seksuālā kontakta kvalitāti, kas mudina uz fantāzijām, sānsoļiem, perversijām un dažādiem eksperimentiem. Pāra attiecības ir pakļautas riskam.

Ar ko atšķiras sekss jogas praktizētājam ?

Sekss patiesībā ir enerģiju vadīšana un apmaiņa, tradicionāli neapzināta, turpretim jogiem - apzināta. Jogiem seksualitāte neaprobežojas ar dzimumorgānu apvidu kā ierasts, bet būtībā orgasms tiek sajusts ar katru ķermeņa šūnu.

Kad joga var kaitēt ?

Bieži ar jogu nodarbojas sievietes, kurām seksuālā dzīve dažādu iemeslu dēļ nav pilnvērtīga, naivi cerot, ka ar pieejamiem jogas vingrinājumiem viņas var pilnībā aizstāt dzimumdzīvi. Šādas sievietes izvēloties intensīvu jogas praksi un ugunīgo elpošanu pakļauj sevi reālām briesmām. Ņemot vērā to, ka uzkrātā enerģija nespēj izpausties vienkāršotā fizioloģiskajā veidā, tā tiek pārvietota no saknes enerģētiskā centra (Muldhara) augstāk uz nabas apvidu un saules pinumu, vienlaicīgi radot pārslodzi vēl nenobriedušo centru atbilstošajiem orgāniem.

Turpinot tādā veidā būs novērojamas fiziskas veselības problēmas: hormonālās izmaiņas, vielmaiņas traucējumi, vairogdziedzera hipo/hiperfunkcija.

Protams, var pieļaut, ka pašapmierināšanās mazina spriedzi, taču sataupītā dzimumenerģija jebkurā gadījumā ir kaut kur jāliek, jāpārveido. Šo faktu neapzināti respektē patiesi, radoši mākslinieki, praktizējot atturēšanos no dzimumattiecībām. Nav nekāds noslēpums, ka tā pati seksuālā enerģija zemākajā izpausmē transformēta spēj cilvēkam nodrošināt pasaules mēroga panākumus mākslā, zinātnē un citur. Savukārt,  tās veltīga izšķiešana, mazina kopējo cilvēka enerģētisko potenciālu. Vīrieša organisms paliek vecāks un vājāks pat pēc katras ejakulācijas.

Kopumā mūsdienu sabiedrībā maz ir tādu cilvēku, kuri spējuši atdarīt dzimumenerģijas noslēpumainības plīvuru. Lielākā daļa pakļaujas aklam instinktam un iedibinātajām normām. Noslēpums, aizliegums, liekulība, kauns traucē dzimumenerģijas normālu izpēti. Jebkuras spekulācijas par seksa tēmu (tajā skaitā par tantru) var radīt papildus augsni erotiskām fantāzijām, turpinot erotiskās izlaidības uzvaras maršu un fundamentāli stiprinot dzīvniecisku seksa kultu.

Nobeigumā novēlējums gan fanātiskiem askētiem, gan alkstošajiem baudītājiem apzināt, ka visur nepieciešams samērs arī dzīvības rotaļā – seksā.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!