<< Visi raksti

Osho par tantras praktizēšanu un elpu

0

1883

Osho @ 2015-04-12

Tantras praktizētāji saka, ka nekad nevajag mīlēties, iekams neesi pārbaudījis nāsis. Nekad. Ja vīrietis elpo caur sievišķo nāsi, tad sievietei jāelpo caur vīrišķo nāsi. Tad būs īsts orgasms. Citādi mīlēšanās būs tikai enerģijas izniekošana, nekas vairāk kā nošķaudīšanās. Pēc šķaudīšanās jūs jutīsieties atvieglots- , bet, nekas cits tur nesanāks.

Kad elpojat ar vienu nāsi, kreiso, jūs esat sieviete. Kad elpojat ar labo nāsi, esat vīrietis. Un maiņa notiek apmēram pēc četrdesmit astoņām minūtēm.  Šī mainība ir nemitīga, dienu un nakti. Kad elpojat caur labo nāsi, darbojas jūsu kreisā smadzeņu puslode – tā ir vīrišķā daļa.  Un reizēm varat ar to paspēlēties. Kad esat ļoti dusmīgs, dariet tā: aizspiediet labo nāsi un sāciet elpot ar kreiso. Un jūs redzēsiet, kā dažu sekunžu laikā dusmas būs izzudušas. Jo, lai dusmotos, jums ir jābūt savas būtības vīrišķajā daļā. Pamēģiniet, un jūs būsiet pārsteigti. Tik vien kā izmainot elpas plūsmu no vienas nāss uz otru, notiek kādas ārkārtīgi svarīgas izmaiņas. Ja jūtat stipru vēsumu pret pasauli, tad ieelpojiet ar kreiso nāsi un ļaujiet vaļu fantāzijai, siltumam, iegrimstiet tajā, un jūs pēkšņi sajutīsieties pilns siltuma. 

Ja sieviete elpo ar sievišķo nāsi, tad vīrietim jāelpo ar vīrišķo nāsi. Un saskaņā ar to Vātsājana, pirmais īstais seksologs, piekļuva vēl dziļākiem noslēpumiem. Viņš saka: „Kad sieviete ir vīrieša režīmā, viņai jābūt uz vīrieša, viņai jāieņem vīrieša loma. Vīrietim nav jābūt vienmēr misionāra pozā...Austrumos to sauc par „misionāra pozu”, jo tur nekad nav bijusi tāda doma, ka vīrietim vienmēr jābūt virsū. Tikai tad, kad Austrumos ieradās kristiešu misionāri, ļaudis uzzināja, ka Rietumos eksistē šādas muļķības, tādēļ tā kļuva pazīstama kā misionāru poza...Reizēm, kad sieviete ir vīrieša režīmā, viņai ir jābūt augšā un ir jābūt aktīvai. Un vīrietim, kad viņš ir sievietes režīmā, ir jābūt pasīvam. Viņam jāieņem sievas loma, un viņai jāspēlē vīra loma. Un tad notiks lieliska saplūšana.

Šī polaritāte ir laba iekšējā spēle – apziņas spēle. Tā jūsos ir sadalījies Dievs, lai varētu spēlēt paslēpes pats ar sevi. Kad spēle beigusies, kad esat iemācījušies to, kas no šīs spēles bija jāiemācās, kad mācība apgūta, tad jūs nokļūstat viņpus polaritātes.

Absolūtais nav ne vīrišķs, ne sievišķs – absolūtais ir neitrāls. Tādēļ indiešu valodā Brahma, Dievs, ir neitrāls vārds – tas nav ne vīriešu, ne sieviešu dzimtē. Tam nav dzimtenes, tas ir abu apvienojums, un šī saplūsme ir transcendence.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!