<< Visi raksti

Seksuālais spēks jeb Spārnotais drakons

0

1527

Omrāms Mihaels Aivanhovs @ 2015-08-19

Tautu pasakās un teikās sastopam pūķa jeb drakona tēlu, kas dažādās kultūrās vairāk vai mazāk ir līdzīgs. Neskaitāmas pasakas stāsta par drakonu, kas notvēris skaistu, nevainīgu princesi, tur viņu gūstā savā pilī. Nabaga princese raud un lūdz Debesis sūtīt glābēju. Taču visus brašos bruņiniekus, kas ierodas glābt princesi, drakons aprij, bet viņu bagātības pievāc un noslēpj pils pagrabos. Kādu dienu ierodas kāds cēls bruņinieks, - skaists, cildenākais no visiem, kuram burve ir atklājusi no¬slēpumu, kā pieveikt drakonu: viņš zina, kur ir drakona vājās vietas, kā var viņu sasiet vai ievainot... Un, lūk, bruņotais un apmācītais princis veiksminieks gūst uzvaru. Viņam izdodas princesi atbrīvot. Cik maigi viņi saskūpstās! Visas bagātības, kas gadiem ilgi glabājās pils pagrabos, nu pieder bruņiniekam, skaistajam princim, kas uzvarēja cīņā ar drakonu, pateicoties savām asināšanām un skaidrībai. Pēc tam abi, uzkāpuši drakona mu¬gurā, aizlido tālumā apkārt pasaulei.

Parasti uzskata, ka šīs pasakas domātas bērniem, taču patiesībā tās ir atklāsmes pasakas, bet, lai tās saprastu, jāzina simbolu mācība. Drakons nav nekas cits kā seksuālais spēks. Pils ir cilvēka ķermenis. Pilī skumst princese, - tas nozīmē - dvēsele, ko nepareizi virzīts seksuālais spēks tur gūstā. Bruņinieks ir cilvēka gars. Ieroči, ko viņš izmanto, lai uzveiktu drakonu, ir tie, kas ir gara rīcībā: griba, prasme, ar kurām šis spēks vadāms un izmantojams. Tātad, ja reiz drakons ir savaldīts un tiek pareizi vadīts, tas kļūst par cilvēka kalpu, viņš kalpo par lidoni, kas aiznes visumā. Jo drakonam taču ir spārni! Pat, ja drakonu attēlo ar čūskas asti - pazemes spēku simbolu, viņam to¬mēr ir spārni. Tas ir skaidrs, tas ir vienkārši, - tā ir mūžīgā simbolu valoda.

Par šo pašu tēmu ir stāsts par Tēzeju, kas, pateicoties Ariadnes iedotajam dzijas kamolam, varēja izkļūt no labirinta un nogalināt Mīnotauru. Arī Mīnotaurs ir seksuālā spēka simbols, - spēcīgs un vaislīgs vērsis, kas savas zemākās iedabas dēļ jāpiesien un jāliek pie zemes apstrādāšanas. Labirintam ir tā pati simboliskā nozīme, kāda pilij: tas ir fiziskais ķermenis, un Ariadne atspoguļo augstāko dvēseli, kas vīrieti ved uz uzvaru.
Ebreju un kristieši tradīcijā drakons asociējas ar velnu; kā zināms, velns ož pēc sēra. Visi ātri uzliesmojošie produkti - benzīns, petroleja, šaujamais pulveris, gāzu maisījumi, kas izraisa liesmas un sprādzienus, dabā jau eksistē un to simboliski izsaka drakons, kas spļauj uguni. Drakonu, kas mīt cilvēkā, var salīdzināt ar degvielu. Ja cilvēks prot ar to rīkoties, viņš tiks pacelts augstumos, taču, ja nezina vai nevēlas neko par to zināt vai ir vājš, viņš apdedzināsies, izplēnēs pelnos vai iekritīs bezdibenī.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!