<< Visi raksti

3.martā - jogas skolotāja Anna Jakšpētere

0

1699

yogi.lv @ 2015-02-26

  • Nodarbojas ar jogu kopš 11 gadu vecuma.
  • Pasniedz jogu sesto gadu.

Vai atceraties savu pirmo jogas nodarbību?

Jā, atceros. Tā bija joga bērniem. Ienācu nodarbības telpā, un vēdisko dievību attēli, meditatīvā gaisotne un gongu skaņas man likās tik pazīstamas un ierastas.

Kas Jūs pamudināja sākt nodarboties ar jogu?

Būtībā veselība. Mamma mani aizveda uz jogu bērniem, jo pēc baletskolas bija muguras un ceļu sāpes.

Kā un kāpēc izvēlējāties tieši šo konkrēto jogas veidu?Ar ko tas atšķiras no citiem jogas veidiem? Kas tajā ir īpašs  atšķirīgs? 

Tie esam mēs, kam patīk jogu saskaldīt un sadalīt veidos. Patiesībā joga ir nedalāma, tas ir vienots, harmonisks kopums, savā veidā arī zinātne. Pat, ja sākam šo zinātni iepazīt ar vienu tās nozari, mums nākas saskarties arī ar pārējām, lai izprastu dziļāko būtību. Tā ir tāda pati nedalāmība kā asanas izpildei un mūsu elpai. Izvēlējos jogu kā manas garīgās attīstības ceļu, jo tā atbilst manai iekšējai būtībai, un visvairāk uzrunā manu sirdi, kā arī sniedz atbildes uz maniem jautājumiem.

Kam/ kādiem cilvēkiem šis jogas veids ir piemērots?

Manis vadītās nodarbības ir piemērotas visiem praktizētājiem neatkarīgi no iepriekšējās pieredzes un sagatavotības.

Un kādiem, tieši pretēji –nepiemērots?

Grupu nodarbības nederēs cilvēkiem, kuriem nepieciešama īpaša, individuāla pieeja, piemēram, rehabilitācijas nolūkos pēc kādas traumas, operācijas u.tml. Bet, ja praktizētājs ir informēts par vingrinājumiem, kurus nedrīkst veikt, droši var pievienoties. 

Kas Jūs iedvesmoja kļūt par jogas skolotāju?

Sāku vadīt nodarbības 19 gadu vecumā. Patiesībā būt jogas nodarbību pasniedzējai nekad nav bijis mans pašmērķis, es droši vien neuzdrošinātos domāt, ka varētu sākt pasniegt. Kādu dienu skolotājs, kura nodarbības tobrīd apmeklēju, palūdza man viņa vietā novadīt 2 nodarbības, jo viņš pats devās uz semināru. Man bija sajūta, ka neesmu tam gatava, ka man nav ne tādu zināšanu, ne prasmju, uz pirmo nodarbību gāju kā uz grūtāko eksāmenu. Tā tas sākās, cilvēki man palūdza pašai sākt vadīt nodarbības. Iedvesmo cilvēki, kas nāk uz manām nodarbībām. 

Kur apguvāt jogas skolotāja iemaņas?

Pie mana indiešu jogas skolotāja Parīzē. 

Kur Jūs kā jogas skolotāju var sastapt ikdienā?

Mani var sastapt nodarbībās jogas telpā Urban Yoga tirdzniecības centra Galleria Riga 5.stāvā katru svētdienu plkst. 14:30, kā arī Saldus Mākslas un mūzikas skolā katru otro sestdienu plkst. 17:00 un svētdienu plkst. 9:00.

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!