<< Visi raksti

Vineta Klotiņa, Yin jogas pasniedzēja

0

1417

yogi.lv @ 2015-04-08

Yin Jogas pasniedzēja studijā Vinyasa un Labo Sajūtu Laboratorijā. 

1. Cik ilgi nodarbojaties ar jogu un cik ilgi pasniedzat?

Ar jogu nodarbojos aptuveni  7 gadus, pasniedzu - 3.

2. Vai atceraties savu pirmo jogas nodarbību?

Jā atceros. Jāatzīst, ka pirmā nodarbība šķita ļoti grūta, likās, ka ārkārtīgu piepūli prasa pozu noturēšana. Tomēr par pārsteigumu pēc nodarbības mani bija pārņēmusi ļoti patīkama viegluma sajūta. Tad arī sapratu, ka esmu atradusi to, ko meklēju.

3. Kas Jūs pamudināja sākt nodarboties ar jogu?

Ikdienas sēdošā darba sekas liek sevi manīt un tādēļ sāku meklēt līdzekli fiziskās labsajūtas uzlabošanai. Izmēģināju dažādas sporta klubu piedāvātās aktivitātes, visbeidzot paliku pie jogas, jo sajutu, ka tai piemīt īpaša spēja aizskart un izvingrināt ķermeni pilnībā.

4. Kā un kāpēc izvēlējāties tieši šo konkrēto jogas veidu?

Ar Yin jogu papildus citiem jogas veidiem sāku nodarboties, lai padziļinātu savu praksi. Tā arī lieliski darbojas kā balansējošs elements citiem aktīvākiem jogas veidiem kā, piemēram, vinyasa, karstā joga u.c..

5. Ar ko tas atšķiras no citiem jogas veidiem? Kas tajā ir īpašs atšķirīgs?

Īsumā varētu teikt, ka Yin joga ir  „dziļāka”, vispirms jau fiziski tā iedarbojas dziļāk, proti uz dziļajiem saistaudiem, un arī dziļāk liek ielūkoties mūsu apziņā. Lai sasniegtu šo efektu katra  poza tiek noturēta pasīvi un daudz ilgāk nekā vairumā jogas veidu,  vidēji ap 5 minūtēm.  Kā īpaša nianse jānorāda arī tas, ka  Yin joga apvieno tradicionālo jogas pozu izmantošanu ar senajām Ķīnas medicīnas zināšanām par enerģētiskajiem meridiāniem. Tādējādi,  izpildot Yin  jogas pozas, tiek atbrīvota dzīvības enerģijas plūsma noteiktu orgānu meridiānos.

6. Kam/ kādiem cilvēkiem šis jogas veids ir piemērots?

 Tiek uzskatīts, ka Yin jogu var praktizēt ikviens. Tā  patiks tiem, kas meklē ļoti mierīgu, intīmu jogas veidu. Sevišķi ieteicama tā būtu cilvēkiem, kuri vēlas atbrīvoties no ilgstoša saspridzinājuma, tiem, kuri vēlas apzināti un mierīgi iedziļināties savā ķermenī un prātā, attīstīt ļaušanās izjūtu, kā arī  cilvēkiem, kuri izjūt fizisku spēku izsīkumu, enerģijas trūkumu. Tāpat Yin joga ir ieteicama arī kā balansējošs līdzeklis fiziski spēcīgiem cilvēkiem, kuru  ikdienā dominē ļoti aktīvas, dinamiskas un spēcīgas fiziskas nodarbes.  Protams, ka vislabākais veids kā sajust, vai tā ir piemērota, ir katram pašam to praksē izmēģināt un sajust.

7. Un kādiem, tieši pretēji –nepiemērots?

 Parasti Yin jogu neiesaka praktizēt cilvēkiem, kuriem ieteicams izvairīties no ilgstošas  dziļas stiepšanās, pārāk lokaniem, hipermobiliem cilvēkiem.   

8. Kas Jūs iedvesmoja kļūt par jogas skolotāju?

Pozitīvās pārmaiņas, ko izjūtu kopš apzināti praktizēju jogu, vēlme tajā dalīties.

9. Kur apguvāt jogas skolotāja iemaņas?

Jogas pasniedzēja sertifikātu ieguvu Baltijas jogas skolā „Gundega”, tāpat regulāri turpinu apmeklēt  arī seminārus  un meistarklases.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!