<< Visi raksti

Vinjasa jogas skolotāja Lisa Biffin

0

1602

yogi.lv @ 2015-03-18

Jogas pasniedzēja Labo Sajūtu Laboratorijā

Pirmo reizi sāka praktizēt jogu 2003. gadā, pēc dažiem pārtraukumiem regulārai jogas praksei pievērsās 2008.gadā.

Pasniedz jogu kopš 2010.gada.

Vai atceraties savu pirmo jogas nodarbību?

Protams, es to atceros ļoti labi. Es dzīvoju Prāgā un biju satikusi brīnišķīgu indiešu skolotāju Arunu, kas bija vecāka sieviete ar lielu pieredzi, viedumu un līdzjūtību. Tas bija tieši tas, kas man tajā brīdī bija ļoti nepieciešams. Kā iesācēja jogā, es jutos dīvaini, nervoza un kautrīga, kas ir pilnīgi normāli līdz brīdim, kad tu atrodi savu skolotāju un savu jogas veidu. Tad visas šīs šaubas un nedrošība pazūd, un to aizstāj aizrautība, sajūsma, zinātkāre, atvērtība un drošības sajūta.

Kas Jūs pamudināja sākt nodarboties ar jogu?

Es vienmēr esmu bijusi fiziski aktīva persona, un pirms sāku nodarboties ar jogu, zināju, ka tā lieliski papildinātu manu skriešanas praksi, bet es to visu laiku atliku līdz brīdim, kad mans tēvs 2002.gadā pamudināja mani to beidzot pamēģināt. Es meklēju veidu kā palīdzēt sev mentāli un fiziski.

Kā nonācāt līdz šim jogas veidam?

Es sāku ar hatha jogu un izmēģināju citus jogas veidus – Ajengāra, vinjasu, dživamukti, karsto jogu, yin jogu, kundalinī. Tagad varu teikt, ka priekšroku dodu vinjasa, dživamukti un yin yogai.  Man patīk vinjasa jogas dinamiskā daba, tā ir kā elpas, ķermeņa un prāta deja. Tā var būt lēna, maiga un meditatīva, bet tā var būt arī dziļa, dinamiska un spēcīga. Man ļoti patīk arī Yin joga, kas perfekti papildina vinjasu un citus dinamiskus yang jogas veidus. Pirmo reizi, kad es pamēģināju Dživamukti jogu Berlīnē, es jutu, ka esmu nonākusi savā vietā. Tā ir balstīta uz Vinjasu un tajā ir iekļauta prānajāma, mantra, filozofija un garīgums.

Kādiem cilvēkiem ir piemērota Vinjasa joga?

Visiem tiem, kam ir laba veselība un kuri meklē dinamisku jogas veidu. Iesācējiem vinjasa var būt gana izaicinoša sava straujā tempa dēļ, tāpēc pilnīgiem iesācējiem ir jāizvēlas lēnā tipa Vinjasa plūsmas joga, vai pat jāvienojas par individuālo nodarbību.  

Kam šis jogas veids nav piemērots?

Es iesaku konsultēties ar ārstu pirms jebkurām fiziskām aktivitātēm, īpaši, ja cilvēkam ir kādas akūtas problēmas vai saslimšanas, traumas, nesen ir veikta kāda operācija vai ķirurģiska iejaukšanās, kā arī, ja ir mentāla rakstura problēmas. Jogas terapija var būt lieliska alternatīva, ja prakse grupā nav piemērota.

Kas Jūs iedvesmoja kļūt par jogas skolotāju?

Kad es pieteicos jogas skolotāju apmācībai, mans mērķis bija padziļināt savu personisko praksi, nevis mācīt jogu citiem. Bet ar laiku, mana mīlestība pret jogu izauga, un kļuva par kaut ko, ar ko es vēlējos dalīties.  Joga ir atstājusi dziļu ietekmi uz manu dzīvi un es ticu, ka caur jogas mācību pasaule (vismaz tā, kas ir mums apkārt) var kļūt labāka.

Kur apguvāt jogas skolotāja iemaņas?

Esmu izgājusi 2 jogas skolotāju apmācības, pirmo 2010./2011. un otro 2013. gadā un tas bija tikai sākums. Joga ir mācība mūža garumā. Tu mācies, atklāj un piedzīvo. Es lasīju grāmatas, rakstus un blogus, kā arī apmeklēju tik daudz seminārus, nodarbības, apmācības utt. cik vien bija iespējams. Es vadu īpaši padziļinātus jogas seminārus, kas sniedz iespēju arī man pašai ienirt dziļāk dažādos jogas aspektos. Nesen es ieguvu 1līmeņa sertifikātu Tai masāžā. Šķiet, jo vecāka es kļūstu, jo vairāk man gribas mācīties.  Es mēģinu saplānot savu dienas kārtību gadu uz priekšu un skatos ,lai tajā būtu vismaz 2 kursi, kas balstās uz to jogas aspektu, uz kuru es tajā brīdī esmu sakoncentrējusies.

Kur Jūs kā jogas skolotāju var satikt ikdienā?

Es vadu 5 regulārās nodarbības katru nedēļu Labo Sajūtu Laboratorijā, pirmdienās 18:00 jogu skrējējiem, trešdienās 7:00 vinjasa jogas plūsmu, ceturtdienās 12:00 yin jogu (vinjasas un yin kombināciju), piektdienās 7:00 karstā joga Gundega un sestdienās 9:00 silto vinjasa jogu. Lai iegūtu lielāku informāciju par šīm nodarbībām, apmeklējiet mūsu mājas lapu –www.karstajoga.lv

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!