<< Visi raksti

Yantra Yoga skolotājs Artūrs Geisari

0

1691

yogi.lv @ 2015-03-25

 

1.       Cik ilgi nodarbojaties ar jogu un cik ilgi pasniedzat?

Ar Jantra Jogu nodarbojos 6 gadus, vadu nodarbības 4 gadus.

2.      Vai atceraties savu pirmo jogas nodarbību?

Jā, tas bija 2008. Gadā Lietuvā, kad bija atbraucis Jantra Jogas pasniedzējs no Krievijas. Atceros, ka tā bija pirmā reize, kad kāds bija tik daudz runājis par elpošanu.

3.      Kas Jūs pamudināja sākt nodarboties ar jogu?

Man bija ļoti agresīvs raksturs, bija grūti atslābināties un mans ķermenis bija kā “sarūsējis metāls”.

4.      Kā un kāpēc izvēlējāties tieši šo konkrēto jogas veidu?

Tieši Jantra Jogā es atradu visu, kas man ir nepieciešams. Neskatoties uz manu sākotnēji nelokanu ķermeni,  ar kustību un elpošanu sinerģiju man radās konkrētas sajūtas saistītas ar elpošanu – sāku elpot dziļāk, lēnāk un harmoniskāk. Un brīnumainā kārtā jau pēc pirmās nodarbības mans prāts kļuva mierīgāks.

5.       Ar ko tas atšķiras no citiem jogas veidiem? Kas tajā ir īpašs  atšķirīgs?

Jantra Joga ir Tibetiešu Joga, kas atvērtā veidā tiek pasniegta Rietumu valstīs, tāpēc salīdzināt to vislabāk var ar ļoti populāru Hatha Jogu un tās paveidiem. Vislielākās atšķirības ir tajā, ka Jantra Jogā tiek izmantots konkrēts ritms katrā kustībā, un liela nozīme tiek dota dažādām elpu aizturēšanām. Tas nav atrodams nevienā Hatha Jogā. Papildus tam, Jantra Joga ir dinamiska - mēs veicam fizisko kustību sekvenci savienojot to ar elpošanu. Mēs nesēžam statiskās pozās. Jantra Joga uzskata, ka ķermenis ir kā instruments kurš ietekmē elpošanu, kas, savukārt, ir konkrēts veids kā ietekmēt savu prātu.

6.      Kam/ kādiem cilvēkiem šis jogas veids ir piemērots?

Šis Jogas veids ir piemērots jebkuram cilvēkam un bez jebkādiem ierobežojumiem (lokanība/vecums/augums/svars/u.c.)..

7.       Un kādiem, tieši pretēji –nepiemērots?

Nav ierobežojumu. Bet, piemēram, ja kādu kustību nevar izpildīt, tad vienmēr ir pieejamas dažādas modifikācijas.

8.      Kas Jūs iedvesmoja kļūt par jogas skolotāju?

Pieprasījuma pieaugums no cilvēku puses pēc Jantra Jogas.

9.      Kur apguvāt jogas skolotāja iemaņas?

Tas bija process 5 gadu laikā, kur no sākuma biju apmeklējis dažādu instruktoru nodarbības un instruktoru apmācību kursus Ukrainā un Itālijā. Pēc instruktoru kursiem es biju nokārtojis tā saucamo „supervision” kas notika tepat Rīgā, kad man vajadzēja nedēļu apmācīt sākuma grupu galvenā instruktora klātbūtnē (Laura Evangelisti, viens no diviem galvenajiem Jantra Jogas instruktoriem). Pārbaudīja gan to kā es izpildu visas kustības, gan to kā es apmācu. Pēc tā nokārtošanas, es noliku eksāmenu Tenerife salās (Spānija) pie paša galvenā Jantra Jogas skolotāja – Chogyala Namkhaja Norbu, un tikai pēc tam oficiāli kļuvu par instruktoru ar atļauju apmācīt cilvēkus sākuma grupā.

10.     Kur Jūs kā jogas skolotāju var sastapt ikdienā?

Tepat Rīgā vai pa e-pastu a.geisari@gmail.com. No Aprīļa sākuma sāksies jauna Jantra Jogas grupa, par kuras nodarbību adresi zināms būs vēlāk.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!