<< Visi raksti

Starptautiskās Jogas dienas programma, Rīgā, Botāniskajā dārzā, 21.jūnijā

0

1691

Yogi.lv @ 2015-06-18

 Centrālā skatuve (A)

7:55 Rīta ievadvārdi (Andris Freidenfelds & Amala Agnese)

8:00 Sveiciens saulei, kopīga meditācija un asanu vingrinājumi (dažādas jogas skolas)

8:35-8:55 Gajatri mantra (Dr. Somits Kumars, Ajurvedas ārsts no Bihāras Jogas skolas)

9:00-9:28 Atklāšana un Goda Viesu uzrunas (Indijas Vēstniecība, Latvijas Universitāte, Deva Sanskrit Universitāte, Lisbonas Starptautiskā konference, Latvijas Profesionālās Jogas Federācija, Baltijas Jogas Federācija, Latvijas tibetiešu budisma centri un citi)

9:30 Sarod mūzika un indiešu rāgas (Sarasvati mūzikas skola, Maestro Akašs)

9:45 Odissi žanra dejas (Premal Madina, Anurags un Akašs)

10:00 Ievads par jogu un ajurvedu (Dr. Avinašs Lele, Pune Ajurvedas klīnika)

10:05 Lekcija: Jogas vēsture (Sumits Bakši & Rolands Bleks)

10:20-10:38 Orientālā mūzika (Nada Baba un grupa „Agni”)

10:40-10:48 Dejas: Višnu Kouttuvam, Angarikam Bhuvanam Šloka, Šri Radža Radžešvari (Tatjana Barinova and Ērika Teivāne, Bharatanatyam Riga)

10:50 Lekcija: Joga un dziedinošie augi (Dr. Somits Kumars)

11:05-11:15 Bharatanatjam žanra dejas (Larisa Podskočaja, Indiešu kultūras centrs Bharata)

11:15-11:30 Kathak žanra deja Rudraštakam un Mokša mantra (Premal Madina)

11:30-11:40 Interneta resursi par Jogu, sagatavošanās jogas praksei un jogas terapija (Anna Afonasjeva, Latvijas Profesionāla Jogas Federācija)

 11:40-11:50 Joga un Nālandas budisma tradīcija (Aleksejs Pšenovs, Margarita Putniņa, Agnese Bišofa, Latvijas Budistu Asociācija)

12:00-12:07 Amala joga deja (Amala Agnese)

12:10-12:30 Lekcija par jogu un tantru (Nada Baba)

12:30-12:48 Pielūgsmes dziesmas sanskritā, latviešu, lietuviešu, igauņu un angļu valodās (Sri Sathya Sai centru pārstāvji no trīs Baltijas Valstīm un Holandes)

12:50-13:00 Lekcija: vediskās gudrības un jogas nozīme, praktiskais pielietojums ikdienas dzīvē veselības un harmonijas izkopšanai (Šiva Vākja Siddha Baba, Šiva centrs)

13:00-13:15 Kalari Pajatu – indiešu seno cīņas makslu paraugdemonstrejumi (Armands Gailis, Edgars Tarkanijs, Šiva centrs)

13:15-13:30 Lekcija: Ūdens, joga un veselība (Dans Grasmanis, European Yoga Healing Federation)

13:30-13:35 TAO mantru dziesmas (Alona Zaporožčenko)

13:35-13:55 Lekcija: Jogas terapija un TAO joga (Sergijs Ivanovs-Galviņš, Latvijas Profesionālā Jogas Federācija)

13:55-14:00 TAO mantru dziedājumi (Alona Zaporožčenko & Sergijs Ivanovs-Galviņš)

 14:00-14:20 Lekcija: Dzenbudisms un joga – ietekme uz bioķīmiskajiem procesiem cilvēka organismā (Assoc.Prof. Tatjana Tračevska, IHHRC International Human Health Research Centre)

14:20-14:35 Vēdu Bhadžan dziesmas (Svami Višvašarada, Inga Karpiča un grupa „Bhakti Marga”)

14:40-17:00 Dažādu skolu un centru prezentācijas & Vēdiskās Bhadžan dziesmas

  • 14:40-14:50 Latvijas tibetiešu budisma centri
  • 14:55-15:05 Šiva centrs
  • 15:10 Ayangar Yoga
  • 15:20 Vedu pielūgsmes dziesmas (Bhakti Marga Group)
  •  15:30 Atma Krija (Bhakti Marga)
  • 15.40 Pilsētas joga (Natha Joga Sadhana centrs)
  •  15.50 Vediskās dziesmas (Art Of Living Center)
  •  16.00 Art Of Living centra prezentācija
  •  16.10 Radžjogas meditācija (Brahmakumaris centrs)
  •  16.20 Vediskās dziesmas (Sathya Sai Baltijas centri)
  •  16.30 Sathya Sai Baltijas centru prezentācija
  •  16.40 Radžjogas meditācija (Sahaj Marg)
  • 16.50 Mantra "Om Namah Shivaya un badžan dziesmas (Sathya Sai Center Baltics & Art Of Living)

17:00-17:10 Jogas ziedojumu tradīcijas (Ziedot.lv & Dzivnieku Draugs)

17:15 Saulgriežu meditācijas mūzika (Nada Baba un grupa „Agni”)

18:00 Kopīgas noslēguma mantras

 

Citas aktivitātes visas dienas garumā:

Citas aktivitātes visu dienu dažādos laikos

Tabla mūzika (Drū Nanko no Holandes, Agni, Baraka) & Bhadžan dziesmas (Bhakti Marga (Svami Višvasharada, Inga Karpiča), Babadži centrs (Rita Pedance, Rama & co), Art of Living centrs, Sathya Sai Baba centri)

A (skatuve) (mobilās aktivitātes, pulcēšanās pie centrālās skatuves)

  • 13:00-14:00 Dziedinošie augi (Dr.Somits Kumars ar saviem studentiem vedīs apmeklētājus pa botānisko dārzu, iepazīstinot ar ārstnieciskajiem augiem, ko izmanto ajurveda)

B visu dienu (Izstāžu zona) Visu dalībnieku pārstāvji, skolu un centru informācijas galdiņi katru apaļo stundu.

  • 10:00-17:00 Sahaj Marg meditācija (Samir Singh teltī)

C visu dienu (Latvijas Profesionālā Jogas Federācija) Jogas terapija, konsultācijas un prakse.

 D dažādos laikos (Third Eye Foundation of India) Sathya Sai meditācijas sesijas ar Aleksandru Levinski

 E (Šiva centrs) 10:00-16:00

  • 10:00 – 11:05 Yoga iesācējiem,
  • 11:10 - 11:35 Joga grūtniecēm,
  • 11:40 - 12:00 Sieviešu joga,
  • 12:00 – 12:20 Dhjāna and Nirvana Šatakam meditācija,
  • 12:30- 12:50 Hatha jogas vingrojumi veltīti Apaha pirmelementam - emocionalitātei,
  • 13:00 – 13:20 Praktiski padomi iegurņa joslas, kāju un mugurkaula nostiprināšanai un stājas korekcijai ar hatha jogu.
  • 13:25 – 16:00 Pēc Kalari Pajatu cīņu mākslu paraugdemonstrējumiem uz centrālās skatuves šeit ir rezervēts laukums praktiskām nodarbībām. Kalari Pajatu veselībai ar iespēju visiem, kas vēlas piedalīties un izmēģināt:
  1. 20 min. Kalari iesildīšanās jeb Lohar, 20 min.
  2. Kalari spērieni, 20 min.
  3. Kalari Sūrja Namaskar, 20 min.
  4. Kalari dzīvnieku pozas, 30 min.
  5. Garo koku virpināšana, garo koku pāru forma, 30 min.
  6. Kalaripajatu tuvcīņa un Dienvidu stila formas.

 F  

09:00-12:00 Ananda joga (Ališa Alvine Raituma & Martiņš Raitums), joga ar afirmācijām,   joga atlētiem (īpaši vīriešiem).

  • 12:00-12:30 Ajengāra joga latv.val., Tamāra Bujanova
  • Ajengāra joga krievu val. (12:30-13:00), Tamāra Bujanova
  • 13:15-14:20 Pilsētas vides joga (Jekaterina Zilpauša, Liene Krauze, uz „Pranomat” paklājiņiem)
  • 14:30,15:30 Tibetiešu joga (Riga Drikung Ngaden Choling) Ajengāra joga latv.val.
  • 16:00-16:30), Ajengāra joga latv. val.  Tamāra Bujanova
  • (16:30-17:00),Ajengāra joga krievu val.,  Tamāra Bujanova

G (Meditāciju ezers)

  • 10:00-10:30,Sieviešu joga (Jūlija Orlova), praktiskā daļa – elpošana, kustības, āsanas; teorētiskā daļa – sievietes daba un harmoniska integrācija mūsdienu sabiedrībā
  • 14:00-14:30 Sieviešu joga (Jūlija Orlova), praktiskā daļa – elpošana, kustības, āsanas; teorētiskā daļa – sievietes daba un harmoniska integrācija mūsdienu sabiedrībā
  • 16:30-17:15 Hatha joga pieaugušajiem (Rudra-Maris Ruskulis, Svami Samarpani Sivanandas skolnieks, Šivanandas jogas skola, jogaogre.lv)

H (Bērnu laukumiņš) dažādos laikos

  • 10:00 līdz 16:00 Bērnu joga un citas aktivitātes (Olga Goldberga, Child play yoga)
  • 12:00, 13:00 10 min. Tibetiešu jogas meditācijas sesijas bērniem (Ganden Budisma Meditācijas centrs, FPMT filiāle Latvijā) & Riga Drikung Ngaden Choling (Latvijas Drigung Kagju Budistu biedrība)
  • 10:30-11:30 Joga un rotaļas bērniem, 8-13 gadi (Art of Living Center)
  • 13:30-14:30 Joga pusaudžiem YES, 13-18 gadi (Art of Living Center)
  • 14:30-16:15 Baltijas Sathya Sai centru aktivitātes un indiešu dziesminieks Drū Nanko no Holandes. Pēc džjoti meditācijas apmeklētājiem ir iespēja pamēģināt dažādus indiešu instrumentus un pamācīties dziedāt bhadžanu melodijas, tiek piedāvātas spēles bērniem, stāstījums par piecām humānajām vērtībām.

I (Palmu māja)

  • 10:00-11:00 Dziedinošie zvani un gongi (Ludmila no Šivas centra)
  • 13:00-14:00 Lekcija: Garīgās prakses un zinātne (Dr. Avinašs Lele, Pune Ajurvedas klīnika)
  • 14:00-16:00 Stāsti un sarunas ar jogas skolotājiem: Miera aplis (Vienoti dažādībā - sevis izziņas ceļš un jogas prakses iespējas, sarunu vadītāja – Ilze Dzenovska, Jogas Alianse)
  • 16:00-18:00 Joga Pa saulei: space for peace and mindful living" Jiņ joga (Diāna Drizļionoka), hatha joga iesācējiem (Ilze Dzenovska),  meditācijas pamati: Metta meditācijas pamati (Ilze Dzenovska)

 J (Lietus lapenīte) Lietus laikā aktivitātes tiek pārceltas uz lietu lapenīti (šķūni)

K 

  • (Ambika joga) 12:00-13:00 Ambika jogas klase
  • 11.00, Om Healing (Bhakti Marga),  meditatīva, dziedinoša, grupā veicama garīgā prakse 
  • 14.00, Om Healing (Bhakti Marga), meditatīva, dziedinoša, grupā veicama garīgā prakse 
  • 16.00, Om Healing (Bhakti Marga), meditatīva, dziedinoša, grupā veicama garīgā prakse 

L (Pie Zelta zaķīša)

  • 10:00-10:50 Mantras & prakses mieram (Ganden Budisma Meditācijas centrs & Riga Drikung Ngaden Choling)
  • 11:00-12:00 Tibetiešu joga un meditācija (Drikung Kagyu centra pārstāvji no Lietuvas)
  • 13:00-14:00 Jogas prakse „Dzīves veids” (Art of Living Center)
  • 16:00-17:00 Elpa – ūdens skaņa, relaksējoši vingrinājumi pieaugušajiem (Art of Living Center)

M (Ambika pagrabiņš) visu dienu Gongu, zvanu un mantru mūzika

 N (Aerial joga ozols)

  • 10:30-12:00 Aerial jogas vingrinājumi šūpuļtīklā (Adele Veinberga)
  • 14:30-17:00 Aerial jogas vingrinājumi šūpuļtīklā (Adele Veinberga)

O (Natha joga) visu dienu Natha jogas un meditācijas aktivitātes:

  • 10:00-11:15 Joga un veselība,
  • 12:00-13:15 Smalkās uguns atmodināšana mūsu būtībā,
  • 14:00-15:15 Joga un pāru harmonija

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!