No Jaunā gada sagaidīšanas ir ļoti atkarīgs, kāds būs nākamais gads. To zina visi. Taču, kā izrādās, ne mazāk svarīgas ir arī pirmās divpadsmit Jaunā gada dienas, kad iespējams ietekmēt notikumus visa gada garumā.

Jaungada nakts vienmēr ir juceklīga - visi ir laimīgi, priecājas un pulkstenī neviens īpaši neskatās. Toties jau nākamajā dienā sākas precīzs laika skaitījums, kad iespējams programmēt visus nākamā gada galvenos notikumus.

Katrai no gada pirmajām divpadsmit dienām piemīt īpaša kosmiskā enerģija un spēks, kas atbild par to vai citu gada mēnesi. Katra no tām kā maģisks spogulis atstaro to, kas notiks. Kā pavadīsiet 1. janvāri, tāds būs viss janvāris. 2. janvāris ir atbildīgs par februāri, 3. janvāris - par martu, 4. janvāris - par aprīli utt. Savukārt katrs gada mēnesis atbilst kādai mūsu dzīves sfērai un tādējādi rodas iespēja pamazām savest kārtībā dzīves gaitas. Varam sākt. Janvāra pirmās divpadsmit dienas, lai attēlo visus turpmākos gada divpadsmit mēnešus.

Visjaukākā, vismīļākā... 

1. janvārī ērti iekārtojieties tālāk no televizora un domājiet par to, cik daudz esat spējuši paveikt tuvinieku labā un cik ļoti viņi jūs mīl. Paslavējiet sevi par veiksmēm, no sirds piedodiet sev neveiksmes. Bet pats galvenais - uz tīras, baltas lapas skaistiem burtiem uzrakstiet, ko jūs gribētu savā apkārtnē mainīt. Lapu salociet un nolieciet tādā vietā, kur to neviens nevar atrast. Starp citu, ja vēlaties kļūt slaidāka, tad tieši šodien ir īstā diena sākt nodarbības, apgūstot jaunu vingrojumu kompleksu. Jaunajā gadā tas noteikti vairos spēkus un enerģiju.

Rezultāts: janvārī jūsu attiecības ar tuviniekiem stipri mainīsies uz labo pusi.

 

Kas ir jūsu galdā?

2.janvārī pievērsiet īpašu uzmanību ēdienam - vai tas satur pietiekami daudz vitamīnu, ogļhidrātu, olbaltumvielu? Šīs dienas ēdienkarte veicinās enerģētiskā potenciāla uzkrāšanu, tāpēc jau no paša rīta ēdiet pēc iespējas vairāk veselīgu produktu. Un mēģiniet atcerēties, kā jūsu galdā trūka pagājušajā gadā? Zivju? Dārzeņu?

Augļu? Jeb varbūt biezputras? Tikai neiekļaujiet šajā sarakstā tādas lietas kā tortes, kūkas un saldumus. Līdz sīkumam pārdomājiet gada finansiālo plānu - kad un ko jūs vēlaties iegādāties.

Rezultāts: februārī jūs vairs nezināsiet kas ir nogurums un kļūsiet daudz optimistiskāki.

 

Kas?Kur? Kad?

3. janvārī intensīvi jāmeklē informācija, kas varētu noderēt. Jūsu fantāzijām nebūs robežu. Jūsu prāts šajā laikā ir atvērts jauniem iespaidiem, idejām un zināšanu apgūšanai. Padomājiet, kurā jomā jums visvairāk ir nepieciešamas zināšanas. Varbūt tā ir kāda svešvaloda? Varbūt vēlaties apgūt jaunu un efektīvu psihotreniņu? Iespējams radīsies dzīva interese par ezoteriku un psiholoģiju vai okultismu. Šī ir diena arī jaunu intelektuālo kontaktu dibināšanai. Ja šodien izlemsiet un spersiet pirmo soli šajā virzienā, varat uzskatīt, ka puse darba jau paveikta.

Rezultāts: martā pavērsies plašas iespējas šīs iegūtās zināšanas likt lietā.

 

Sākumu sākums

4. janvāri veltiet vecākiem, sevišķi mātei. Vairāk respektējiet māju un ģimeni. Tas no jums prasīs mazliet labās gribas un brīvā laika, bet tas būs to vērts. Viss būs īstajā vietā un laikā - gan palīdzība mājas darbos, gan sirsnīga saruna. Sakiet atklāti, ko izjūtat. Vai arī izrādiet! Gan bērniem un ģimenes locekļiem tas ir vajadzīgs un viņi to gaida. Sakārtojiet ģimenes albūmu. Kaut kur glabājas vīra vēstules? Noteikti pārlasiet tās, tas stiprinās jūsu attiecības. Arī vecāki daudzējādā ziņā var būt atkarīgi no jums, tādēļ vajadzētu sekot sirdsbalsij un rūpēties par viņiem,

Rezultāts: aprīlī radinieki kļūs par jūsu cerību un drošu atbalstu.

 

Izpriecu virpulī

5. janvārī aizmirstiet par darbiem un metieties izklaides virpulī. Izpriecājieties no sirds. Lai ar jums kopā ir tikai tie, kurus mīlat. Mazāk pārdomu un šaubu, visvairāk fantāzijas un artistiskuma. Lai dzīvo personīgā dzīve! Ja jūsu noskaņojums ir lielisks, labais garastāvoklis spēs ietekmēt arī pārējos. Emocionālajā ziņā neko neapslāpējiet, dodiet vaļu jūtām, nebaidieties no personīgajām sajūtām un emocijām. Pašlaik nozīme ir ne vien prātam, bet arī sirdij un dvēselei. Piepildiet savas emocionālās vēlmes. Ja šajā dienā jums radīsies simpātijas pret kādu cilvēku, tad ziniet - tas ir nopietni un uz ilgu laiku.

Rezultāts: maijs būs gada romantiskākais mēnesis.

 

Labā feja

6. janvārī nepievērsiet lielu uzmanību ārišķībām, esiet godīgs un ar reālu skatu uz dzīvi gan attiecībā pret sevi, gan pret pārējiem. Šajā dienā esiet atturīgs, koncentrējieties uz lietām, kas prasa rūpīgumu un centību. Ja jums ir par ko rūpēties (ģimene, mājdzīvnieki, augi) - dariet to no sirds. Gatavojiet ēst, posiet, tīriet, laistiet, palīdzēt, kā vien varat. Ja dzīvojat viens, izdariet kaut ko labu kaimiņam vai kolēģiem. Pasaulē vienmēr atradīsies kāds, kam nepieciešama jūsu palīdzība. Rūpes par citiem darīs jums godu. Jūs būsiet iemīļots un cienīts, pateicoties savai neuzbāzīgajai un izpalīdzīgai rīcībai.

Rezultāts: jūnijā jūs gaida atklājums, ka daudzi cilvēki jūs mīl un ir gatavi atbalstīt.

 

Būvējiet tiltus

7. janvāri ir laiks slēgt mieru. Jūsu attiecībās ir kaut kas līdz galam neizprasts vai nepateikts? Pacentieties tieši šodien visu izprast līdz galam un izrunāties. Nesabie-ziniet krāsas, uztveriet lietas vieglāk un vienkāršāk. Izmantojiet savu iekšējo mieru un pacietību, lai atrisinātu samilzušos jautājumus un beidzot nopietnā sarunā noskaidrotu patiesību un nonāktu pie kopsaucēja. Dienai ir jāpaiet kompromisu un mierizlīguma zīmē. Ja šajā dienā jūs gaida izskaidrošanās kādā oficiālā iestādē, tad būtu labi šīs darīšanas pārcelt uz citu dienu. 

Rezultāts: jūlijā jūs ikvienu sarunu biedru sapratīsiet bez vārdiem un attiecības visos līmeņos veidosies pavisam viegli.

 

Lēnāk brauksi, tālāk tiksi

8. janvāris ir grūta diena. Tās galvenais uzdevums ir nedarīt neko. Ja strādājiet, paņemiet brīvdienu. Ja tas nav iespējams, darbavietā izvairieties no visiem uzdevumiem un pienākumiem. Nekādā gadījumā nestrīdieties ar priekšniecību. Ja nu jūs tomēr nespējat šo dienu nodzīvot bez riska, tad ziniet, ka augustā jūs gaidīs ekstremāli notikumi un pēkšņi dzīves pavērsieni.

Rezultāts: tas, kāds būs augusts, ir pilnīgi atkarīgs no jums. Vai kluss un mierīgs, vai arī pilns piedzīvojumiem ar neprognozējamām beigām.

 

Kustībā ir dzīve

9. janvārī izkārtojiet sev ceļojumu. Ieteicams atrast kādu vietiņu, kur varētu atslēgties no ikdienas rosības un problēmām. Ja iespējams, piepildiet sapni par tālu ceļojumu uz mazpazīstamu vietu. Ja nē, tad aizbrauciet vismaz uz to pilsētas rajonu, kur vēl ne reizi neesat bijis. Mierīgi pastaigājoties, pētiet un vērojiet visu - mākoņus debesīs, arhitektūras īpatnības, reklāmas plakātus un pat nejauši sadzirdētas valodas. Pats esiet pēc iespējas laipnāks un atvērtāks.

Rezultāts: septembris dāvās jums daudz interesantu notikumu un labu zinu.

 

Vilinošās virsotnes

10. janvārī - vairāk ambīciju! Vēlaties taisīt karjeru, celt savu autoritāti vai palielināt ienākumus? Sāciet tūliņ! Lielais rodas no mazā. Bruņojieties ar pacietību. Sastādiet detalizētu plānu, ko un kad jūs vēlaties paveikt. Iestāties kursos? Tūliņ izlemiet, kad un kādos tieši. Pārrunāt ar priekšniecību par perspektīvām? Varbūt, ka ir laiks mainīt darbu? Rūpīgi apsveriet visu, pēc tam izlemiet, kas jādara vispirms un kas pēc tam. Ieklausieties līdzcilvēkos. Neskatoties uz to, ka esat vienaldzīgs pret vispārpieņemtiem priekšstatiem, jūs cilvēkos cienīsiet viņu viedokļus un oriģinālas nostājas.

Rezultāts: oktobrī varēsiet taisīt labu karjeru, jo situācija runās jums par labu.

 

Atmetam lieko

11. janvārī atbrīvojieties no visa, kas ir novecojis un tikai traucē. No dzīvokļa metam ārā lietas, kas jau sen pārklājušās ar putekļu kārtu un sen nav kustinātas, no galvas - sliktās domas, no sirds - aizvainojumus. Šinī dienā jums jāatbrī-vojas no visa liekā un nevajadzīgā, kas, iespējams, jums traucē dzīvot. Ieteicama imidža, gaumes, izturēšanās manieru un pat paradumu maiņa. Uz priekšu, avangards! Tikai vecos draugus gan uzreiz nemainām pret jauniem. Vecos draugus ieteicams neaizmirst, jo viens zvans kādam no viņiem, un varat uzskatīt, ka iegūts jauns uzticēšanās kredīts.

Rezultāts: novembrī sāksies kas jauns un svarīgs, jutīsieties arī par gadiem desmit jaunāks.

 

Pats sev pedagogs

12. janvāris ir cikla pēdējā diena. Tā jāvelta „iekšējiem ienaidniekiem” - saviem trūkumiem un kaitīgiem ieradumiem. Šie sīkumi katru dienu paņem jūsu laiku un spēku, kuru varētu izmantot daudz lietderīgāk. Apdomājiet savus trūkumus un izdomājiet iedarbīgu pretindi, piemēram - no ilgstošas zvilnēšanas krēslā pie televizora atturēs sporta nodarbības, no pārāk stipras kafijas dzeršanas lielos daudzumos - zaļā tēja, bet konfekšu un cepumu vietā var grauzt ābolus, rozīnes vai riekstus.

Rezultāts: decembrī sapratīsiet, ka reizē ar sīkajiem ienaidniekiem pazūd arī lielie. Garastāvoklis ir labs, un nekas netraucē priecāties par dzīvi.

A.Bērziņa frgamenti