<< Visi raksti

Uztura izvēle

0

850

Omraam Mikhael Ivanhov @ 2016-11-11

Reiz vienai no manām audzēknēm, ārstei, piezvanīja kāda kundze: vīram uznākusi aknu lēkme. „Vai domājat, ka to varēja izraisīt ēdiens?” -viņa jautāja. „Aizvakar bijām kāzās.” „Ko jūs ēdāt?” - atvaicāja mūsu māsa. „Es neēdu daudz, taču mans vīrs gan ēda daudz un ar lielu apetīti. ” Viņa sāka uzskaitīt visu, ko viņš bija ēdis. Kaut kas neiedomājams! Desu, cīsiņus, šķiņķi, pastēti, meloni, rīsus ar mīdījām, foreli ar mandelēm, zaķi plūmju mērcē, dažādus sierus, saldējumu, vēja kūkas, augļus, dažādus vīnus, šampanieti, kafiju, liķieri... „Dakter, vai kaut kas no tā varēja izraisīt lēkmi?” Daudzi veselību nesaista ar uzturu.

Taču tieši ar uzturu, ko cilvēks uzņem, viņš veido savu ķermeni. Nevajag iedomāties, ka, ēdot vienalga kādu pārtiku, būsiet vesels un labi jutīsieties. Jāsaprot, ka pastāv saistība starp to, ko ēdam un stāvokli, kādā esam pēc tam. Ja uzņemsim dažādus dīvainus ēdienus, tie piepildīs organismu tā, ka vairs nezināsim, kā no tā visa tikt vaļā, un piedevām saslimsim. Jāuzmanās ko ielaižam savā ķermenī.

Protams, daži citēs evaņģēlija fragmentu, kur Jēzus saka: „Cilvēku neapgāna tas, kas ieiet caur muti vēderā un pēc tam tiek izmests laukā, bet gan tas, kas ienāk viņa garā caur prātu un no mutes iziet.” Ir jāsaprot, ko Jēzus ar to ir gribējis pateikt. Vai ir prātīgi uzskatīt, ka apēdot draņķi, rezultāts būs labs? Ja esat Iniciācijas zinātnē iesvētītais, jūs pratīsiet apēsto pārvērst svētībā. Bet, kā teicu, -jābūt Iesvētītajam, lai to izdarītu. Visi pārējie, ēdot draņķīgu barību, no tās negūs nekādu labumu. Palūkojieties, kas iziet no to cilvēku mutes, un ko redzam to cilvēku acīs, kuri neprot pārvērst un sublimēt uzturu! Apēdušiem nevērtīgu ēdienu, no viņiem iziet nevērtīgais. Kā gan viņi spēj kaut ko transformēt, ja tiem nepiemīt ne inteliģence, ne skaidrība, ne mīlestība, ne labestība?

Jēzus taču nevarēja ieteikt, lai cilvēki ēd vienalga ko, tāpat arī neviens Iniciācijas zinātnē iesvētītais šādu padomu nesniegs. Vienīgi tad, ja esat paveicis lielu garīgu darbu, kas neitralizē indes un pārveido netīro par gaismu, varat ēst, ko vien vēlaties. Svarīgs ir arī pretējais process: ja nenodarbināsiet sevi garīgi, jūs nepārveidos pat labākais uzturs. Galvenais ir iekšējās dzīves, domas un jūtu spēks.

Zinu, ka tie, kuri strādā diētas jomā, iesaka vienus produktus un neiesaka kādus citus. 

Protams, viņiem var būt taisnība, taču uzmanība jāpievērš tieši ēšanas veidam. Ēdiet, ko vēlaties, bet ēdiet pareizi un saprātīgā daudzumā, un jutīsieties labi. Esmu redzējis, ko cilvēki ēd saskaņā ar makrobiotisku diētu. Gribu teikt, ka nereti šīs diētas ne vien neuzlabo veselību, bet cilvēku novājina. Nudien neesmu diētu pretinieks, atzīstu, ka tās satur arī labas lietas. Taču nepiekrītu tam, ka uzturam tiek atvēlēta galvenā vieta dzīvē. Nē, uzturs ir tikai līdzeklis. Svarīgākais ir psihiskā un garīgā dzīve, uzturs seko pēc tam.

Vislabākais uzturs dažiem nekad nav traucējis būt ļauniem, netikumīgiem vai būt par pasaules postītājiem. Arī veģetārisms nav visuvarens: Hitlers bija veģetārietis! Toties ir tādi, kuri ēd gaļu vai nekvalitatīvu pārtiku, un ir kļuvuši par svētajiem un praviešiem. Viņi nav gājuši īpašās skolās, ēduši, ko spējuši atrast, dzīvojuši nehigiēniskos apstākļos, taču ir sapratuši, ka pirmajā vietā ir gars un garīgas vērtības, mīlestība un cieņa pret tām. Pateicoties nesalaužamai gribai, viņiem ir izdevies darīt brīnumus.

Bet atgriezīsimies pie uztura, ko baudām ikdienā. Protams, ka fiziskajā plānā mēs nevaram atrast pilnīgi tīru uzturu, turklāt nekad nevaram zināt, ar ko varam sastapties. Toties jūtu un domu jomā mums jābūt modriem un jāizvēlas, lai pastāvīgi barotos tikai ar labākajām domām un jūtām un pārējās atmestu. Domas un jūtas ir materiāls, no kā veidojam smalkos ķermeņus. Ja mūsu veidojums sanāk greizs, tad simboliski runājot, tā nebūs pils, kur varam gaidīt viesos princi, bet gan šķība būdele, kuru apciemos tikai lupatlaši. Mēs paši veidojam savu ēterisko, astrālo un mentālo ķermeni. Iekšējie motīvi ir tie, kuri nosaka, kādu vibrāciju būtnes mūs apmeklē. Atkarībā no šo ķermeņu kvalitātes, iezīmējas liktenis, un mūs apciemos gaišas vai tumšas būtnes, saņemsim priekus vai ciešanas, gūsim slavu vai dzīvosim tumsā.

Cilvēka nākotne ir atkarīga no tā, kādā veidā uzņem uzturu. Ja slikti ēdat, jūs izskatāties slikti, un visi jums jautā, kas jums kaiš. Uztura kvalitāte spēj mainīt izskatu. Tas pats attiecas uz domu un jūtu kvalitāti. Dažas domas un jūtas dara skaistākus, diemžēl citas - neglītākus. Kāpēc gan neuzmanīties?

Cilvēka pārveidošanās nav iespējama bez jaunas, labākas kvalitātes smalko daļiņu uzņemšanas. Nepietiek vien ar to, ka maltītes laikā klusējam. Ar klusumu jāaizpilda arī mūsu domas un jūtas, jo tad klusums ir tik varens, ka piesaista vajadzīgos elementus mūsu smalko ķermeņu uzturēšanai. Klusums nav tukšums. Dabā tukšuma nav. Visu piepilda enerģijas, materiāli un elementi, kas kļūst arvien smalkāki, jo augstākās smalkās pasaules sfērās paceļamies. Šis varenais klusums ir bagātību raktuve, kurā varam smelties.

Foto: Everystockphoto

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!