<< Visi raksti

Kā likvidēt muguras sāpes?

0

2779

Lorela Vukovica @ 2014-04-13

Muguras lejasdaļa biežāk sāp tāpēc, ka ir nepareiza stāja, kustību trūkums, vāji vēdera vai muguras lejasdaļas muskuļi un nepareizi tiek celti smagi priekšmeti. Pret hroniskām muguras sāpēm parasti palīdz joga un akupunktūra. Papildus jāveic vingrinājumi, kas stiprina muguras un vēdera muskuļus. Ja vienlaikus ar muguras sāpēm ir kāju vai pēdu nejūtīgums vai urīnpūšļa un zarnu darbības zudums, nekavējoties jāapmeklē ārsts.

Pirmā palīdzība muguras sāpju gadījumā

Tiklīdz mugura sāk sāpēt vai kļūst stīva, auksto maisiņu liek uz muguras lejas daļas un tur 20 min. (liela saldēto pupiņu vai citu dārzeņu paciņa ir parocīgs ledus maisiņš). Tas vienlaikus mazina iekaisumu. Procedūru atkārto, cik bieži vien vēlas, starp aukstajām kompresēm ieturot 15 minūšu pārtraukumu. Ja lieto ledus vai auksta gela maisiņu, tas jāaptin ar dvieli, lai nerastos ādas apsaldējums.

Arnika pret sāpīgumu

Arnikas gels vai ziede palīdz mazināt muskuļu sāpes. Arnikai piemīt arī pretiekaisuma iedarbība. Bagātīgi ierīvē muguru trīs vai četras reizes dienā, līdz sāpes pāriet. Atceries, ka Arniku nedrīkst likt uz bojātas ādas.

Aromterapija sāpju mazināšanai

Kad sākotnējais muguras sāpju uzliesmojums ir mitējies, ieteicams iegremdēties karstā aromterapijas vannā, kas veicina dzīšanu un mazina sāpīgumu. Rūgtais sāls veicina atpūtu, majorāns palīdz mazināt sāpes un nomierina, rozmarīns mazina muskuļu stīvumu, bet lavanda ir gan maigs pretsāpju, gan nomierinošs līdzeklis.

250g rūgtā sāls

5 pilieni majorāna ēteriskās eļļas

5 pilieni rozmarīna ēteriskās eļļas

5 pilieni lavandas ēteriskās eļļas

Rūgto sāli un ēteriskās eļļas sajauc un pievieno vannai, kura pilna ar karstu ūdeni. Vannā uzturas 20 min.

Augi muskuļu spazmu mazināšanai

Baldriāns, sānziedu ķiverene un parastās irbenes miza palīdz mazināt muskuļu spazmas un sāpes.

30ml baldriāna ekstrakta

30ml ķiverenes ekstrakta

30ml irbeņu mizas ekstrakta

Ekstraktus salej tumšā stiklā pudelē. Pirms lietošanas labi sakrata un dzer trīs reizes dienā pa pustējkarotei kopā ar nelielu daudzumu silta ūdens, līdz spazmas pāriet.

Spēcinoši vingrojumi sāpju novēršanai

Vēdera muskuļu stiprināšana nepieciešama muguras lejasdaļas sāpju novēršanai. Vienkāršākais un efektīvākais vingrojums ir šāds. Jāapguļas uz muguras un jāsaliec ceļu tā, lai pēdas būtu pie grīdas. Tad jāsakrusto rokas uz krūtīm un piesardzīgi jāpaceļ galva, pleci un muguras augšdaļa, neatraujot muguras lejas daļu no grīdas. Ķermeņa augšdaļas pacelšanai jāizmanto vēdera muskuļi. Ceļoties uz augšu, jāizelpo. Tad piesardzīgi jāatgriežas sākumstāvoklī. Vingrojums jāatkārto tik reižu cik var, cenšoties ar laiku sasniegt 20 reizes.

Stiepšanās pret sāpēm

Muguras sāpes un stīvumu palīdz mazināt viegla stiepšanās. Jāguļ uz muguras, viena kāja saliekta celī, bet otra kāja iztaisnota. Uzmanīgi tuvina saliektās kājas celi krūtīm, turot otru kāju taisnu un iespiestu pie zemes. Kāju saliektu tur 10 sekundes, tad to atbrīvo un vingrojumu atkārto, saliecot otro kāju. Jāizdara desmit vingrojumi pamīšus ar vienu, tad otru kāju trīs reizes dienā. 

Foto:dreamstime.com

Informācijas avots: Lorela Lukovica, "1001 Dabas līdzeklis", Zvaigzne ABC

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!