<< Visi raksti

Ko darīt, lai ātrāk atgūtos no muskuļu un saišu sastiepuma?

0

1697

Lorela Vukovica @ 2014-04-06

Jogas prakse var būt ļoti intensīva fiziska slodze, un tās pārspīlēta praktizēšana un drošības noteikumu neievērošana,  var novest pie muskuļu un saišu sastiepuma.  Tas rodas no muskuļu pārmērīgas stiepšanas. Saites gadās izstiept arī tad, ja tās izstiepj pārāk strauji, kārtīgi neiesildoties.  Simptomi, kas liecina par muskuļu un saišu sastiepumu ir sāpes, pietūkums, zilumi un bojātās vietas stīvums. Kā tikt ar to galā, izmantojot tikai dabīgos līdzekļus?

Pirmā palīdzība muskuļu bojājuma gadījumā

Bojātā vieta nekavējoties jāpaceļ uz augšu un jāpieliek auksts ūdens maisiņš, lai mazinātu pietūkumu un iekaisumu.  Pirmajās 6 stundās auksto maisiņu pie bojātās vietas liek ik stundu un tur 20 minūtes. Otrajā un trešajā dienā auksto maisiņu pieliek vismaz trīs reizes un tur 20 minūtes. Lai mazinātu pietūkumu, ievainoti vietu apsien ar elastīgo saiti.

Aukstā maisiņa pagatavošana

Plastikāta iepirkuma maisiņu piepilda ar trim ūdens un vienu daļu ierīvējamā šķīduma. Sasaldē un lieto, kad nepieciešams.

Vingrojumi dzīšanas paātrināšanai

Ievainotā vieta vairākas dienas jāatpūtina, cik ilgi vien iespējams.  Kad sākotnējās asās sāpes ir beigušās un pampums samazinājies, jāsāk uzmanīgi stiepšanās vingrinājumi un jākustas normāli, lai stīvums pārietu.  Stiepšanās veicina asinsrites uzlabošanos bojātā vietā un novērš rētaudu veidošanos.

Augi sāpju mazināšanai

Baldriāns ir spēcīgs nomierinošs līdzeklis, ingvers mazina iekaisumu, bet baltā vītola miza satur salicīnu, no kura sākotnēji ieguva aspirīnu.

30ml baldriāna ekstrakta

15ml baltā vītola mizas ekstrakta

7,5ml ingvera ekstrakta

Ekstraktus samaisa un uzglabā tumšā stikla pudelē. Dzer pa pustējkarotei mikstūras, atšķaidot ar 60ml silta ūdens, pat 4 reizes dienā, ja nepieciešams.

Kurkuma pret iekaisumu

Kurkuma spēj mazināt iekaisumu, kas rodas pēc muskuļu iekaisuma. Katru dienu 300mg kurkumas pulvera pievieno pie ēdiena. Ieteicams to lietot kopā ar kariju, zupām, olām un dārzeņu ēdieniem.

Arnika dzīšanas veicināšanai

Arnika palīdz mazināt pietūkumu, zilumus nu iekaisumu. Bojāto vietu trīs reizes dienā apsmērē ar arnika gelu, līdz ievainojums sadzīst. Uzmanību! Arniku nedrīkst likt uz bojātas ādas.

Karstums un aukstums atveseļošanās veicināšanai

Kad pietūkums un sāpes ir mazinājušās, uz bojātās vietas pārmaiņus liek aukstu un karstu maisiņu, lai veicinātu asinsriti un dzīšanu. Vispirms liek karstu maisiņu un tur 5 minūtes, bet pēc tam aukstu maisiņu, ko tur 3 minūtes. Procedūru atkārto trīs reizes, pēdējo lietojot auksto maisiņu.

Sāpju mazināšana ar karsta sāls maisiņu

Karsta sāls maisiņš var mazināt sāpes un uzlabot asinsriti, tā veicinot dzīšanu. Pannā uzkarsē 500g sāls. Karsto sāli ieber garā, tīrā zeķē. To nedrīkst piebērt pārāk pilnu. Zeķei jābūt lokanai kā pupas pākstij. Stingri aizsien zeķes galu un liek to uz bojātā muskuļa. Tur 30 minūtes.

Aromterapijas masāža pret stīvumu

Regulāra masāža palīdz novērst stīvumu, kas radies pēc muskuļu bojājuma. Rozmarīna un piparmētru ēteriskā eļļa veicina asinsriti.

30ml mandeļu eļļas

15 pilieni rozmarīna ēteriskās eļļas

5 pilieni piparmētru ēteriskās eļļas

Eļļas ielej tumšā stikla pudelē. Labi sakrata.  Bojāto muskuli katru dienu ierīvē, līdz ievainojums sadzīst.

 

Informācijas avots: Lorela Lukovica, "1001 Dabas līdzeklis", Zvaigzne ABC

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!