<< Visi raksti

10 soļi ikdienas Detoxam

0

1758

Marija Benardis @ 2014-04-02

Nav nepieciešama īpaša vai ilgstoša diēta. Mēs varam sākt ar maziem sīkumiem un  pārvērst tos ikdienas paradumos.

Īsta attīrīšanās ir vajadzīga gan prātam, gan ķermenim. Lūk, desmit veidi kā ikdienā palīdzēt savam ķermenim to izdarīt dabiski, lai attīrītu  kaut daļu no tajā mītošiem toksīniem. 

1.Ūdens + citrona sula

Sāc savu dienu ar glāzi ūdens, kam pievienota svaiga citronu sula. Tas palīdzēs aizskalot toksīnus un radīs sārmainu vidi ķermenī. Ja nav citronu sulas, to var aizvietot ar pāris tējkarotēm ābolu etiķa.  Hipokrāts savus pacientus ārstēja ar ābolu etiķi. Viņš atklāja, ka tam piemīt ne tikai ļoti spēcīgas attīrīšanās, bet arī  dziednieciskas īpašības. Dabīgā ceļā veidojušās antibiotikas un antiseptiķi uzveic baktērijas un mikrobus, tādējādi nodrošinot pacientam ilgāku un veselīgāku mūžu. Neaizmirsti dzert pietiekami daudz ūdens arī turpmākajā dienas daļā, lai turpinātu attīrīšanās procesu.

2. Svaigi spiesta dārzeņu sula

Katru dienu dzer svaigi spiestu dārzeņu sulu. Iekļauj daudz zaļumu, tādi kā spināti, salātu lapas, koriandrs un citus. Izmanto ābolus, burkānus, citronu, ingveru, tumeriku, bieti un citus dārzeņus. Variē atkarībā no sezonas.

3. Atsakies no toksiskajām eļļām

Izslēdz no savas ēdienkartes visas toksiskās eļļas. Tā var būt gan dārzeņu eļļa, gan zemesriekstu eļļa, kā arī saulespuķu eļļa un rapšu eļļa. Aizvieto to ar augstas kvalitātes eļļu, piemēram, ar augsti spiestu olīveļļu, kokosriekstu eļļu, avokado eļļu, kaņepju eļļu vai linsēklu eļļu. Kaņepju sēklu eļļa ir lielisks omegas 3, omega 6 un omega 9 avots.

4. Dzer tēju

Dzer daudz zaļo un augu tējas, vislabākās detoxa tējas ir pieneņu un nātru tējas. Tās palīdzēs ķermenim izvadīt toksīnus un attīrīties.

5.Svaigums

Iekļauj savā ēdienkartē vairāk svaigus augļus, augus un saknes.

6. Atsakies no baltā cukura

Minimizē jeb pilnībā pārtrauc baltā cukura lietošanu un neaizstāj tos ar sintētiskiem cukura aizstājējiem. Tā vietā lieto stēviju, medu, melasi vai kļavu sīrupu.

7.Atsakies no baltajiem miltiem

Samazini balto miltu un to izstrādājumu, kā, piemēram, baltmaizes, patēriņu. Baltie milti ir kā līme mūsu ķermenī, turklāt tie pamatīgi noslogo mūsu gremošanas sistēmu. Tas var radīt gremošanas problēmas un  traucēt vēdera izeju. Aizvieto baltos miltus ar cita veida miltiem (kukurūzas, griķu, utt). Baltmaizi aizstāj ar pilngraudu maizi.

8. Dzīvās baktērijas

Ēdiens ar dzīvām baktērijām, kā, piemēram, grieķu jogurts, kefīrs un citi skābpiena produkti ir ļoti labi attīrīšanās procesa nodrošinātāji, jo labās baktērijas nogalina mikrobus un uzlabo zarnu darbību.

9. Lieto vairāk pākšaugus

Uzturā ievies vairāk pākšaugus, mazāk gaļu, zivis un putna gaļu. Pākšaugi ir lielisks proteīna un šķiedrvielu avots, turklāt pākšaugos un pupiņās esošās šķiedrvielas palīdz noregulēt vēdera izeju.

10. Elpo dziļi

Elpo dziļi, daudz staigā, smaidi, smejies, esi laimīgs un atbrīvo savu dzīvi no toksīniem. Katrā savā dzīves kustībā un notikumā atrodi ko pozitīvu un galvenais- kusties. Ļaujies dzīves ritmam.

No angļu valodas tulkoja Kristīne Somere

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!