<< Visi raksti

Paramahansa Jogananda “PĒDĒJAIS SMAIDS”

0

827

Yogi.lv @ 2017-01-17

PARAMAHANSA JOGANANDA-“PĒDĒJAIS SMAIDS”

Fotogrāfija uzņemta stundu pirms viņa mahasamādhi (joga pēdējā apzinātā iziešana no sava ķermeņa) svinībās, kas tika noturētas par godu Indijas vēstniekam Binajam R. Senam, 1952. gada 7. martā, Losandželosā Kalifornijā.

Fotogrāfs šeit ir noķēris mīlošo smaidu, kas izrādījās atvadu svētība ikvienam no miljoniem skolotāja draugu, studentu un mācekļu. Acis, kuras jau vērās Mūžībā, vēl ir pilnas ar cilvēcisku siltumu un sapratni.

Nāvei nebija ārdošās varas pār šo vienreizējo Dieva pielūdzēju; viņa ķermenis parādīja fenomenālu nesairšanas stāvokli.

Paramahansa Jogananda iegāja mahasamādhi (joga pēdējā apzinātā iziešana no ķermeņa) Losandželosā, Kalifornijā, 1952. gada 7. martā, kad viņš bija beidzis savu runu banketā par godu Indijas vēstniekam Binajam R. Senam.

Dižais pasaules skolotājs demonstrēja jogas (Dieva apziņas zinātnisko tehniku) vērtību ne vien dzīvē, bet arī nāvē. Nedēļām ilgi pēc viņa aiziešanas viņa nemainīgā seja staroja pastāvīgā dievišķā spožumā.

Harijs T. Rovs, Losandželosas morga direktors Forest Lounas Memoriālajā parkā (kur dižā skolotāja ķermenis uz laiku tika novietots) atsūtīja Self-Realization Fellowship notariāli apliecinātu vēstuli, no kuras ir ņemti sekojošie izvilkumi:

“Jebkādu redzamu sairšanas pazīmju trūkums nedzīvajā Paramahansa Joganandas ķermenī sniedzis visneparastāko gadījumu mūsu praksē... Neviena redzama fiziskas sadalīšanās pazīme viņa ķermenī nebija saskatāma pat divdesmit dienas pēc nāves... Uz ādas nebija redzamas pelējuma pazīmes, nenotika ķermeņa audu izžūšana. Šāds ideālas ķermeņa saglabāšanās stāvoklis, kā mums zināms no morga hronikām, nelīdzinās nevienam... Kad tika saņemts Joganandas ķermenis, morga personāls bija gatavs novērot caur zārka stikla vāku parastās progresējošās ķermeņa sadalīšanās pazīmes. Mūsu izbrīns palielinājās, kad no dienas dienā neparādījās nekādas redzamas izmaiņas novērojamajā ķermenī. Joganandas ķermenis acīmredzot atradās fenomenālā nemainīguma stāvoklī....

Nekāda trūdēšanas smaka neizdalījās no viņa ķermeņa.... Joganandas ārējais izskats 27. martā pirms paša bronzas zārka vāka uzlikšanas bija tāds pats kā 7. martā. 27. martā - viņš izskatījās tikpat svaigs un sairšanas neskarts, kāds viņš izskatījās savas nāves naktī. 27. martā nebija nekāda iemesla sacīt, ka ķermenis cietis no jebkādas redzamas fiziskas sadalīšanās. Šo iemeslu dēļ mēs vēlreiz apgalvojam, ka Paramahansa Joganandas gadījums ir mūsu praksē unikāls.”

 

Fragmenti no "Joga autobiogrāfija" grāmatas  Paramahansa yogananda

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!