<< Visi raksti

Velna mācekļi

0

756

Yogi.lv @ 2016-12-26

Ellē sākās jaunais mācību gads, un velns novadīja oficiālu ievadkursu mācekļu grupai.

"Neceriet, ka jūs gaida bezdarbīga; dīka dzīve,” viņš brīdināja. "Jums būs grūti noticēt tam; kas notiek pasaulē. Cilvēki arvien vairāk un vairāk uzticas Dievam. Viņi atskārst tā klātbūtni visā; kas notiek uz zemes un pat savās dvēselēs. Viņi atjautuši Dieva ietekmi savā dzīvē. Turklāt vēl sliktāk — viņi sāk saprast; cik svarīgi ir rīkoties taisnības un miera labā! Ja tā turpināsies, pār pasauli nāks Dieva valstība un mēs paliksim bez darba"

Iestājās ilgs klusums, mācekļi prātoja, cik svarīgs ir velna paziņojums. Viņi nogaidīja, kādu gudru risinājumu tas ieteiks, lai tiktu galā ar bīstamo situāciju zemes virsū. Savukārt velns, nolasījis mācekļu prātus, arī gaidīja, lai tie paši izlemj, kā risināt problēmu.

"Tātad, ko darīsim?" viņš beidzot noprasīja. "Vai ir kāda spoža ideja?"

Mācekļi kasīja galvas un rauca pieres.

"Nu, runājiet!" velns pavēlēja. "Es gaidu! Mums jārīkojas uzreiz!"

Pirmais māceklis vilcinādamies pacēla roku.

“Kungs” viņš uzdrošinājās bilst, “kāpēc mums neiet pie cilvēkiem un neiestāstīt, ka Dieva nav?”

“Diemžēl man tevi jāapbēdina,” velns sacīja, “tas nelīdzēs. Tā vien šķiet, ka viņiem, jau piedzimstot, dziļi sirdī ir ceļš pie Dieva. Nereti gadās, ka viņi to neapzinās un pat vārdā nevar nosaukt, tomēr pienāk brīdis, kad viņi saprot: Dievs ir. Domājiet, domājiet, kas būtu darāms!”

Pirmais māceklis sadrūmis apsēdās. Roku pacēla otrs māceklis:

“Kungs, varbūt mums jāiet pie cilvēkiem un jāiegalvo, ka tāds jēdziens kā grēks nemaz nav, tāpēc nav jābīstas. Arī elles mokas ir vienīgi mīts.”

“Ierosinājums vērā ņemams,” atzina velns. “Diemžēl tā dievišķā jausma, kas ir viņu sirdīs, uzreiz brīdina par novirzīšanos no pareizā ceļa. Dziļi sevī viņi apzinās, ka sagrēkojot jutīsies nelaimīgi, līdz nožēla atkal norādīs pareizo ceļu. Savās sirdīs viņi apzinās, kas ir grēks un kas tos sagaida ellē. Domājiet, domājiet!”

“Ko iesaki tu?” velns uzrunāja trešo mācekli. “Kas tev padomā?”

“Nu...” lēni un domīgi novilka māceklis, “es visu pamatīgi apsvēru. Jūs teicāt, ka nav nekāda labuma, ja cilvēkam iegalvosim, ka Dieva nav. Tāpat nav jēgas stāstīt, ka nav grēka. Bet kā būtu, ja mēs viņiem teiktu, ka nav jāsteidzas?” Velns sajūsmā iespiedzās: “Brīnišķīgi! Tieši tā mēs darīsim! Tu, jaunais dēmon, tālu tiksi! Lieliska ideja!”

Tā arī notiek: cilvēki turpina ticēt Dievam un apzināties, kas ir grēks, taču nekad visā pārāk neiedziļinās, jo galu galā — kur tad jāsteidzas!

 

Foto: GnosticWarrior.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!