<< Visi raksti

10 pārtikas produkti, kuri jāēd katru dienu

0

2218

yogi.lv @ 2014-04-24

 

 

Citrons

Tikai viens citrons satur vairāk nekā 100% no dienā ieteicamās vitamīna C devas, kas var palīdzēt paaugstināt “labā” holesterīna līmeni un stiprināt kaulus.

Foto: bluebutterfliesandme.wordpress.com

Brokoļi

Viens vidējs brokoļa stublājs satur vairāk nekā 100% no dienā ieteicamā K vitamīna un gandrīz 200% no ieteicamās vitamīna C devas – divus vissvarīgākās barības vielas kauliem.

Foto:  addapinch.com

Šokolāde

Tikai viena ceturtdaļa unces melnās šokolādes katru dienu var samazināt asinsspiedienu citādi veselīgiem cilvēkiem. Kakao pulveris satur antioksidantus, kas samazina holesterīna līmeni.

Foto: npr.org

Kartupeļi

Viens sarkanais kartupelis satur 66mikrogramus no šūnu veidojošā folāta, tik pat daudz cik viena glāze spinātu vai brokoļu. Viens saldais kartupelis satur vitamīnu A (cīnītāju pret vēzi un imunitātes uzturētāju), turklāt vismaz 8 reizes vairāk par dienā nepieciešamo devu, kas nepieciešams.

Foto: realfood.tesco.com

Lasis

Lielisks omega3 taukskābju avots, kurš samazina depresijas risku, sirds slimības un vēzi. Turklāt lasis satur arī niacīnu, kas var pasargāt pret Alcheimera slimību un atmiņas zaudēšanu.

Foto: aquabounty.com

Valrieksti

Satur omega 3 taukskābes, kas palīdz samazināt holesterīnu, cīnīties ar noskaņojumu svārstībām un vēzi.

Foto: eivf.net

Avokado

Satur daudz veselīgos taukus, kas samazina holesterīna līmeni par 22%. Puse no avokado ir šķiedrvielas un 40% no ikdienā nepieciešamās folāta devas. Tas palīdz izvairīties no sirds saslimšanām.

Foto: blogs.mcgill.ca

Ķiploks

Lielisks cīņa pret dažādām slimībam un infekcijām, palīdz apturēt baktēriju izplatīšanos. Palīdz samazināt holesterīnu un augstu asinsspiedienu.

Foto: nlj.gov.jm

Spināti

Spināti satur divus imunitāti uzlabojošus un aizsargājošus antioksidantus- luteīnu un zeaksantīnu -, kas tik ļoti nepieciešami veselībai.  Nesenie pētījumi ir pierādījuši,ka starp tiem augļiem un dārzeņiem, kas „cīnās” pret vēzi, spināti ir vieni no visefektīgākajiem.

Foto:hyatt.jobs 

Pupiņas

Porciju pākšaugu (pupas, zirņi un lēcas) četras reizes nedēļā var samazināt sirds slimību risku par 22%. Šis pats ieradums var pasargāt arī no krūts vēža.

Foto: myhealthyeatinghabits.com

Raksta pirmavots: topinspired.com

Fotogalerija

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!