<< Visi raksti

5 procesi, kas veicina novecošanos

0

1559

Elizabete Peitone Džounsa @ 2015-06-27

Eksistē pieci normāli ķermeņa procesi, kurus var izjaukt vai pārslogot slikti ēšanas ieradumi, stress un nepareizs dzīvesveids, un rezultātā iestājas disfunkcija. Šie procesi ir saistīti ar gremošanu un izvadīšanu, iekaisuma reakcijām, tā saukto oksidāciju, kas ir metabolisma daļa, kā arī ar organisma skābju/ sārmu līdzsvaru un hormonu mijiedarbību.  Jaunībā viss notiek bez aizķeršanās, taču, cilvēkam kļūstot vecākam, var uzkrāties stresa faktori, un tas paātrina novecošanos.

Tā kā visi šie procesi ir saistīti, problēmas, kas rodas vienā no tiem, var negatīvi ietekmēt vēl kādu procesu vai ierosināt tajā kompensējošu reakciju. Piemēram, kūtra zarnu darbība var novest pie resnās zarnas iekaisuma, nesagremotā ēdiena rūgšanas un kavētas toksisko atkritumproduktu izvades.  Tas savukārt padara šūnas skābas un pastiprina brīvo radikāļu radītos bojājumus (oksidācija). Laikam ejot, tiek negatīvi ietekmēts arī hormonu līdzsvars – šis ir tikai viens piemērs, kā pieci procesi ietekmē novecošanu.

Ja problēmas atstāsiet novārtā, simptomi var kļūt hroniski. Iespējams, ka jūs piemeklēs galvassāpes, spēku izsīkums vai sāpes muskuļos un locītavās. Jūsu āda var kļūt grumbaina, bet entuziasms un spēja izjust baudu – sabrukt; tad var šķist, ka jau esat vecs, ali gan jums ir tikai 35 gadi. Uzturs ir ļoti svarīgs, lai no jauna līdzsvarotu šos piecus procesus. Mēs esam tas, ko ēdam!

PIECI PROCESI,KAS VEICINA NOVECOŠANOS

  1. IZVADSISTĒMAS DARBĪBAS APSĪKUMS
  2. IEKAISUMS
  3. OKSIDĀCIJA
  4. PASKĀBINĀŠANĀS
  5. HORMONU LĪDZSVARA TRŪKUMS

Avots: Elizabete Peitone Džounsa, "Ēd, lai būtu jauns!", Zvaigzne ABC.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!