<< Visi raksti

6 iemesli kādēļ iekļaut kanēli savā ēdienkartē

0

1678

sajutas@yogi.lv @ 2014-04-02

 

 

1. Kanēlis apmierina tavu kāri pēc saldumiem
Kanēlis ir šī lieliskā īpašība paspilgtināt salduma garšu tiem produktiem, kas satur cukuru. Lai iegūtu lielisku našķi, kurš nebūtu kalorijām bagāts, bet tajā pašā laikā radītu sāta sajūtu un vēlmi pēc kaut kā “salda”, pamēģini uzkaisīt kanēli uz banānu un/ vai āboliem. Ļoti vienkārši, veselīgi un saldi.


2. Kanēlis palīdz samazināt tavu svaru.
Pievienojot kanēli savam ēdienam, tas palīdz stabilizēt cukura līmeni asinīs, samazināt tauku uzkrājumus, paildzināt sāta sajūtu, kas attiecīgi liek mums ēst retāk un mazāk. Ja tu mēģini nomest vien pāris kilogramus, tad kanēlis tev nodrošinās šo sākuma grūdienu pareizajā virzienā. Pateicoties tā spējai stabilizēt cukura līmeni asinīs, kanēlis var būt ļoti noderīgs 2 tipa diabēta slimniekiem.


3. Kanēlis uzlabo smadzeņu darbību
Pētījumi liecina, ka šī aromātiskā garšviela uzlabo smadzeņu darbību un palīdz izvairīties no Alcheimera slimības.


4. Kanēli ir viegli lietot
Pat, ja neesi profesionāls pavārs, lietot kanēli ir ļoti vienkārši. Pievieno to tējai, kafijai, jogurtam, kokteiļiem, augļiem, desertiem un daudziem citiem produktiem un ēdieniem. Maza šķipsniņa kanēļa nekavējoties izmainīs ēdiena garšu. Lai gan mums kanēlis lielākoties asociējas ar saldiem ēdieniem, to var lietot arī pamatēdienos, kopā ar graudiem, pupiņām utt.


5. Kanēlim piemīt pretiekaisuma īpašības
Kanēlis ir dabīgs pretiekaisuma avots, kas palīdz ātri atgūties pēc smagiem fiziskiem treniņiem un traumām. Nav pārsteigums, ka tieši tādēļ to ir iecienījuši sportisti un tas ir viena no populārākajām sportistu kokteiļu sastāvdaļām pēc nodarbībām.

 

6. Kanēlis ir anti-mikrobisks
Kanēli lieto kā līdzekli pret dažādiem mikrobiem un tas ir ļoti efektīvs līdzeklis pret sēnīšu infekcijām. Jāsaka, ka to vairāk lieto profilaksei nevis slimības ārstēšanai.

 

Autors: TAMARA JACOBI  tulkojusi Kristīne Somere

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!