<< Visi raksti

Kā cukurs ietekmē mūsu novecošanos? + 6 padomi kā ilgāk saglabāt jaunību

0

1477

Debra Rouza @ 2015-05-18

Liela daļa cilvēku pamanot savā sejā jaunas grumbas, steigšus pierakstās pie sava kosmetologa, dermatologa vai sāk iegādāties dārgus pret grumbu krēmus un kosmētikas līdzekļus.  Mēs vainojas sauli, stresu un pat gēnus, lai tikai kaut kā izskaidrotu vai attaisnotu savu novecošanās procesu. Bet, cik bieži mēs pievēršam uzmanību tam, cik daudz cukura mēs ikdienā lietojam?

Britu dermatoloģijas žurnāla publicētajā pētījumā ir teikts, ka mūsu cukura patēriņš bojā kalogēnu, elastīnu un proteīna šķiedras, kas liek mums izskatīties jaunākiem.  Kad kalogēns un elastīns tiek bojāts, mūsu āda zaudē elastīgumu un tvirtumu.  Rezultātā āda kļūst blāva, sausa, parādās grumbiņas.

Mēs nevaram novērst to, ko esam jau sev nodarījuši, ilgstoši uzturoties saulē vai patērējot ļoti daudz baltā cukura, bet mēs varam pasargāt sevi turpmāk.

6 PADOMI KĀ ILGĀK SAGLABĀT JAUNĪBU

  1. Iekļauj savā ēdienkartē veselīgos taukus un lieto superfūdus – kaņepju sēklas, linsēklas vai čia sēklas. Omega 3 taukskābes palīdz samazināt iekaisuma procesus un var veicināt ādas hidrātāciju, kā arī palīdz cīnīties pret ādas bojājumiem un ievērojami uzlabo mūsu imūnsistēmu.
  2. Samazini cukura patēriņu līdz minumam.  Kad nepieciešams kas salds, izvēlies augļus un dārzeņus. Pilnībā izvairies no pusfabrikātiem un dažādiem saldumiem, kuru saturā ir augstas fruktozes kukurūzas sīrups.
  3. Pārdomājot savu uzturu, iekļauj tajā antioksidantus, gan iekšēji, gan ārēji. Zaļā tēja un visa varavīksne dažādu dārzeņu, uzlabos tavu ādas stāvokli. C vitamīns gan pārtikā, gan kosmētikā, ir pierādījis savu spēju samazināt ādas novecošanās procesu un grumbiņas. Kosmetologi un dermatologi iesaka lietot sejas un ķermeņa ādas kopšanas līdzekļus ar C un E vitamīnu, zaļo un balto tēju.
  4. Neaizraujies ar tvaika procedūrām sejai.  Tvaicēšana ir lielisks veids kā uzlabot ādas tekstūru, bet, ja to darīsi biežāk kā reizi nedēļā, tad tu ādu pārlieku sausināsi, iegūstot pretēju efektu.
  5. Neej saulē tajā dienas laikā, kad tās stari ir viskaitīgākie un izmanto saules aizsargkrēmus, gan sejai, gan ķermenim.
  6. Dzer pietiekami daudz ūdens. 

Raksts oriģinālvalodā publicēts žurnālā Mantra Yoga + Health.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!