<< Visi raksti

Kāpēc spinātiem ir jābūt mūsu ēdienkartē ik dienu?

0

1829

yogi.lv @ 2014-04-30

Spinātus var ēst dažādos, neskaitāmos veidos, gan svaigā veidā salātos, gan zaļajos kokteiļos, omletēs , dārzeņu ēdienos, atsevišķi sautētus vai zupās. Variāciju ir ļoti daudz, un tās visas ir garšīgas un  veselīgas. Spināti ir bagāti ar dzelzi, minerāliem, antioksidantu beta karotīnu, vitamīnu K un papildus tam, spināti palielina muskuļu masu.

10 vislielākie ieguvumi, kurus iegūsi ēdot spinātu

1.Svara kontrolēšana

Tik daudz ieguvumu, tik maz kaloriju. Ja vien tu neēd tos kopā ar treknu mērci, spinātu ēšana palīdz tev kontrolēt svaru, tāpēc tos iesaka lietot uzturā gan detoksa periodā, gan tad, ja vēlies samazināt savu svaru. Vislielākais ieguvums ir garšīga maltīte bez liekām kalorijām.

Avots: burnfatnc.com

2.Uzlabo redzi un acu veselību

Spināti spēlē lielu lomu tavu acu veselībā. Tie satur svarīgus antioksidantus, luteīnu un zeaksantīnu, kas palīdz uzlabot redzi.

Foto:  care2.com

3. Cīnās pret vēzi

Spinātus bieži vien iesaka lietot uzturā, jo ir pierādīts, ka to uzņemšana efektīvi palīdz cīnīties pret dažādiem vēža paveidiem.

Foto: tablespoon.com

4.Antioksidants

Spināti satur ļoti augstu antioksidantu daudzumu, it īpāsi spinātu sula. Tāpēc sāc savu dienu ar garšīgo zaļo kokteili.

Foto: fitsugar.com

5.Veselīga āda un mati

Spinātos ir daudz vitamīna C, kas palīdz uzturēt ādas un matu veselību perfektu, pateicoties papildus mitrināšanai. Tas ir lielisks, dabīgs skaistumkopšanas produkts.

Foto: dailymail.co.uk

6.Spēcīgi muskuļi

Mūsdienu laikmetā, lai izdzīvotu, mums ir jābūt spēcīgiem un veseliem. Bļoda spinātu katru dienu palīdzēs mums tikt galā ar šo uzdevumu.

Foto: popeye.org

7.Asinsspiediena samazināšana

Tā vietā, lai katru reizi, kad paaugstinās asinsspiediens, skrietu uz aptieku pēc tabletēm, iekļauj spinātus savā ikdienas ēdienkartē.  Magnijs, kurš spinātos ir ļoti lielā daudzumā, palīdzēs samazināt spiedienu.

Foto: foodess.com

8.Sirds veselība

Antioksidanti, tādi kā C un A vitamīns uzlabo sirds veselību.

Foto: agein.com

9.Imunitāte

Spināti ir superprodukts, kas ir bagāts ar minerāliem un barības vielām, kas sniedz  enerģiju un uzlabo imūnsistēmu. Vienkārši, brīnumains produkts.

10. Cīnās pret novecošanu

Mēs nevaram no tā aizbēgt, bet mēs varam to kontrolēt. Spinātu lietošana uzturā palīdz uzturēt mūsu smadzeņu darbības procesu, atjaunot to un aizkavēt novecošanos.

Materiāla pirmavots: topinspired.com

Fotogalerija

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!