<< Visi raksti

Kāpēc veģetārieši atsākt ēst gaļu?

0

1235

yogi.lv @ 2015-07-07

Jūs esat pārliecināts veģetārietis? Iespējams, tas nav uz ilgu laiku.

Nesenie pētījumi, kurus veica ASV dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācija, noskaidroja, ka 84% veģetāriešu un vegānu ar laiku atkal atsāk lietot dzīvnieku izcelsmes produktus savā uzturā.

53% gadījumu tas netiek gada laikā, kopš cilvēks atsacījies no gaļas, bet vairāk kā 30% gadījumu tas notiek 3 mēnešu laikā. Visiem veģetāriešiem ir savi iemesli, kuru dēļ viņi kādreiz ir atteikušies no gaļas, kāds pēc veselības apsvērumu dēļ, kāds cits ideoloģisku iemeslu dēļ.

Tomēr izrādījās, ka ir 2 galvenie iemesli kādēļ cilvēki atsāk ēst gaļu: atbalsta trūkums no apkārtējiem, un nepārvarama vēlme ēst gaļu.  Bet citiem šis lēmums ir saistīts ar veselības problēmām, kas radušās pēc pievēršanās veģetārismam, kā piemēram anēmija. Ā teica viens bijušais veģetārietis:  „Ja man jāizvēlas starp beigtu govi un anēmiju, tad es izvēlēšos pirmo.”

Tomēr jāņem vērā, ka pētījumā netika ņemta vērā iespēja, ka veģetārieši, kas turpina pieturēties pie saviem ēšanas paradumiem, ir veģetārieši kopš dzimšanas.  Tāpēc iespējams, ka šādas „noraušanās” gadās tiem, kuri pirms tam bijuši aktīvi gaļēdāji un tagad ilgojas pēc tās.  Iespējams, tiem, kuri jau no dzimšanas ēd tikai veģetāru uzturu, ir vieglāk, jo viņi nekad nav ēduši dzīvnieku izcelsmes produktus un viņiem nav šāda ieraduma?

Pētījumi liecina, ka aptuveni 16% izdodas noturēties un lepni saukt sevi par veģetārieti.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!