<< Visi raksti

Ķimikālijām bagātāko augļu un dārzeņu top 5

0

1714

yogi.lv @ 2014-05-31

 

 Augļi un dārzeņi ir veselīga uztura pamats. Svaigēdāji, vegāni, veģetārieši jeb ikviens veselīga dzīvesveida piekritējs, kurš savu ēdienkarti balsta uz augu produktiem jau zina par augļu un dārzeņu labākajām īpašībām. Taču, cik daudzi no mums aizdomājas par to, cik lielu minerālmēslu daudzumu šie produkti ir saņēmuši pirms nonāk mūsu šķīvī? Esam apkopojuši augļu un dārzeņu top 5, kuros ir atklāts vislielākais pesticīdu daudzums! Tāpēc speciālisti iesaka šos produktus pirkt tikai ekoloģisko produktu un vietējo zemnieku veikaliņos. 

Zemenes 

Ir sācies zemeņu laiks. Šī burvīgā smarža un garša mūs burtiski vilina un pārņem, liekot krist kārdinājumā un iegādāties sārtās ogas, taču bieži vien mūs sagaida vilšanās, jo garša ne pavisam nav tāda, kādu mēs to bijām iedomājušies. 

Zemenes ir tas produkts, ar kura baudīšanu nevajadzētu steigties, un pavisam noteikti vajadzētu iegādāties tikai ekoloģiskas ogas. Zemenes var saturēt pat 13 dažādus pesticīdus un, pateicoties šo ogu struktūrai, pesticīdus ir ļoti grūti nomazgāt nost,tāpēc pat riskējot sabojāt zemeņu garšu un tās nomazgājot, mēs sevi nepasargājam no lielās ķimikāliju devas.

Seleriju kāti

Seleriju kāti ir ļoti poraini, tāpēc no tiem nomazgāt pesticīdus ir gandrīz neiespējami un tāpat kā zemenes, tie var saturēt līdz 13 dažādu pesticīdu veidu. Turklāt vienmēr meklē seleriju kātus , kuru krāsa ir koši zaļa nevis bālgana.

Kartupeļi

 

Šo produktu pavisam noteikti ir jāpērk tikai eko veikalos, jo kartupeļi ir viens no dārzeņiem ar vislielāko pesticīdu daudzumu. Pat tad, ja tie ir nomazgāti un nomizoti, tie tik un tā satur ļoti lielu pesticīdu daudzumu. Tāpēc izvēlies vietējo zemnieku preci.

Spināti

 

Lai arī šie spināti ir viens no veselīgākajiem produktiem , kas satur ļoti daudz barības vielu un vitamīnu un turklāt, satur ļoti maz kaloriju, bieži vien pirms nonākšanas mūsu šķīvī, tie tiek apsmidzināti ar vairāk kā 20 dažādiem pesticīdu veidiem. Pētījumos ir pierādīts, ka spināti var saturēt pat 58 dažādu pesticīdu atliekas.

 

Āboli

Ābolu miza ir visveselīgākā šī augļa daļa. Mizā esošās vielas samazina vēža in sirdsslimību risku, taču diemžēl mizā arī uzkrājas visas ķimikālijas un pesticīdi, tāpēc, lai iegūtu maksimālu labumu no šī augļa ēd tikai tādus, par kuru izcelsmi esi pārliecināta. Vislabākais ābols noteikti būs tāds, kas izaudzis tavā vai vietējo zemnieku dārzā.

 Foto:topinspired.com un freegreatpicture.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!