<< Visi raksti

Pesticīdus nost!

0

1335

ANCE ANNA ŠTERNBERGA@yogi.lv @ 2014-06-13

Veselīga uztura galvenā sastāvdaļa neapšaubāmi ir augļi un dārzeņi, tomēr šodien ne katrs var atļauties savu siltumnīcu, lai audzētu savus labumus, ne arī organiska prece visiem ir pa kabatai. Zināms, ka lielveikalos nopērkamie augļi un dārzeņi bieži vien ir apstrādāti ar ne vienu vien ķīmisku preparātu, pesticīdiem un kaitēkļu nīdētājiem, tomēr ir kaut kas, ko varam darīt lietas labā! 

„Parokot” dziļāk, tā vien liekas, ka mēs esam ķimikāliju ieskauti, un no šīm nelabvēlīgajām substancēm mūsdienās vairs izbēgt nevar! Un daļa patiesības jau ir, ir lietas, ko mēs nevaram izkontrolēt, bet tas, ko mēs noteikti varam darīt, ir pēc iespējas samazināt saskarsmi ar šīm kaitīgajām vielām. Pastāstīšu, kā to izdarīt!

Padalīšos 5 iedarbīgās metodēs, kas palīdzēs samazināt ar augļiem un dārzeņiem uzturā uzņemtos nevēlamos pesticīdus un citus brīnumus!

1. Augļu mazgāšana ar sodu

Liek augļus nelielā bļodā, apber un ierīvē tos ar sodu, tad aplej ar karstu/siltu ūdeni(ūdens temperatūra atkarīga no paša augļa/dārzeņa- āboli var tikt mazgāti karstākā ūdenī, nekā, piemēram, mellenes) un pamērcē apmēram 10 minūtes.

 

2. Augļu mazgāšana ar etiķi.

Etiķi sajauc ar siltu ūdeni attiecībā 1:3 un lej bļodā kopā ar augļiem. Patur kādas 10-15 minūtes un norīvē(ja dārzenis vai auglis ir ciets) ar rupjāku lupatu vai birsti, vai vienkārši kārtīgi noskalo.

 

3. Smidzināmā mikstūra.


 1 glāzi ūdens sajauc ar ½ glāzi etiķa, 1 ēdamkaroti sodas un šļakstu greipfrūta sēklu ekstraktu, šo maisījumu var iepildīt smidzināmā pudelītē un lietot, ja nepieciešams apmazgāt lielus daudzumus augļu. Kad augļi apsmidzināti, tos patur 10-15 minūtes, norīvē ar birstīti un kārtīgi noskalo.

4. Jūras/akmens sāls un citrons.

Vēl viens augļu un dārzeņu vannošanas paņēmiens ir sāls vanna ar citrona sulu. Bļodā ar siltu/karstu ūdeni pievieno ēdamkaroti(vai vairāk) sāli, un pusi(vai vesela) citrona sulas. Liec bļodā augļus un mērcē apmēram 10 minūtes. Tad noberž un noskalo.

 

5. Augļu un dārzeņu mazgāšanas līdzekļi.

Veikalos ir nopērkami arī šādi brīnumi, ja negribas pašiem ķēpāties ar augļu mazgāšanu(kas gan, manuprāt, tiem iedod mūsu samīļošanas enerģiju un uzmanību), tie ir efektīvi un labi nomazgā no augļiem nevajadzīgās ķimikālijas. 

 

Lai arī cik ļoti mēs gribētu izvairīties no visa kaitīgā, šajā pasaulē tas nav iespējams, tāpēc der atcerēties, ka viss šajā pasaulē esošais ir enerģija. Pozitīva enerģija ir efektīvākais veids, kā nomazgāt visu slikto no sava ēdiena, prāta un gara.

Raksta Avots: TopiVesels.lv, Foto: www.truthnhealth.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!