Rubrika kas? tavā šķīvī? stāstīs par dažādiem cilvēkiem, kurus mums gribētos dēvēt par veselīga dzīvesveida vēstnešiem.  Šī rubrika nepretendē uz veselīga uztura mācībstundas statusu, bet ir sava veida jautrs piedzīvojums,  lai ar vieglumu un smaidu iedvesmotu uz veselīgām pārmaiņām arī citus.

<< Visi raksti

Anna Dzene, bloga keep it simple and fit.com veidotāja

0

1741

yogi.lv @ 2015-05-27

Blogu keep it simple and fit zina ikviens veselīga un aktīva dzīvesveida piekritējs.  To veido divas burvīgas meitenes Anna un Annija, kas dalās savā pieredzē, novērojumos, ieteikumos un zināšanās. Šoreiz uz YOGI.lv jautājumiem atbild Anna Dzene, viena no keep it simple and fit veidotājām.

1.    Tu ēd, lai dzīvotu, vai dzīvo, lai ēstu?

„Pareizā” atbilde būtu, ka ēdu, lai dzīvotu. Bet reizēs, kad pagatavoju kaut ko garšīgu vai nogaršoju kāda cita meistarīgi pagatavotu ēdienu, tad tā vien liekas, ka dzīvoju, lai ēstu. Un baudītu. Tāpēc tas reizē ir gan viens, gan otrs.

2.    Veselīgs uzturs, tavuprāt, ir...

…maltīte, kas atbilst sekojošiem kritērijiem - laiks, daudzums un sezonalitāte. Veselīgs uzturs ir īstajā brīdī un regulāri baudīta maltīte, kas sniedz pietiekoši daudz enerģijas manām ikdienas gaitām un dod spēku līdz nākamajai ēdienreizei.

3.    Manu ēdienkarti, lielākoties, veido…

…dārzeņi, pākšaugi, zivis, vistas gaļa, rieksti, sēklas, augļi, salāti, garšvielas, superfoods. Cenšos iegādāties un gatavot svaigus, neapstrādātus produktus.

4.    Manā ledusskapī nekad nav...

Ja manā ģimenē katram piederētu savs ledusskapis, tad manā noteikti nekad neparādītos kazas piens. Te gan jāmin ļoti subjektīvs iemesls - garšas nianse.

5.    Mans veselīgākais našķis... Našķi starp ēdienreizēm?

Rieksti, rieksti un vēlreiz rieksti.

6.    Vai veselīgs vienmēr ir garšīgs? Un vai tu mēdz lietot uzturā kaut ko, kas nav garšīgs, bet ir veselīgs?

Jā, veselīgs gandrīz vienmēr ir garšīgs. Gandrīz. Nesen izmēģināju kanēļa un medus ūdeni. Abas sastāvdaļas atsevišķi ir lieliskas, bet manis pagatavotajās proporcijās dzēriens bija stipri nebaudāms. Ja man kaut kas negaršo, tad neatkarīgi no tā, veselīgs tas vai ne – nemocīšu sevi. Protams, var izdomāt arī dažādus veidus, kā negaršīgo, bet veselīgo „iemānīt”, piemēram, ziedputekšņus un spinātus iemaļu smūtijos.

7.    Viena tipiska diena tavā mūžā... kāda ir tās ēdienkarte:

Rīts sākas ar glāzi ūdens, reizēm kopā ar citrona sulu. Pēc tam seko tase melnas kafijas. Ja neesmu aizkavējusies, tad seko viens no brokastu variantiem - putra, smūtijs, pankūkas ar biezpienu vai vārīta ola ar rupjmaizi un avokado. Pusdienās labprāt nobaudu dārzeņu sautējumu vai zivi ar svaigiem salātiem. Pēc pusdienām parasti seko vēl viena kafijas tase. Vakariņas cenšos pagatavot mājās, man patīk eksperimentēt un jauni atklājumi. Ņemu talkā pavārgrāmatas ar skaistiem, iedvesmojošiem ēdienu attēliem, vai meklēju receptes kulinārijas blogos. Ja izdodas pagatavot kaut ko ļoti, ļoti garšīgu, atzīmēju recepti ar 10! un, tad gan to noteikti, gatavoju atkal. Mans jaunākais atklājums - kokosriekstu pienā sautēta kukurūza ar koriandru un laima sulu. Lielisks side dish. Un vēl ikdienā man vienmēr līdzi ir ūdens pudele.

8.    Bez kā tu nevari iedomāties savu ēdienkarti?

Būtu ļoti saskumusi, ja kādu iemeslu dēļ būtu jāatsakās no riekstiem.

9.    Mana šī brīža mīļākā recepte ir...

Smūtiju mode manā ēdienkartē ienāca pagājušajā vasarā. Laiks atkal kļūst siltāks, un reizi dienā noteikti izdzeru glāzi augļu kokteiļa. Mana šī brīža mīļākā recepte – apelsīnu un rozmarīna smūtijs.

10. Mīļākā ēšanas vieta ārpus mājas... LV vai ārzemēs...

StockPOT uz Ģertrūdes ielas nekad nav pievīlis. Austrumu ēdieni ar vienmēr autentisku garšu! Tāpat abas ar Anniju bieži iegriežamies MiiT Coffee uz tasi kafijas vai veģetārām pusdienām. Pēdējā laika favorīts ir matcha latte. Un, protams, neaizmirstamie pankūku rīti!

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!