<< Visi raksti

Vispopulārākie jautājumi par Čia sēklām

0

1487

yogi.lv @ 2014-06-01

J. Vai čia sēklas var apēst par daudz?
A. Vairāk nē, nekā jā. Ja apēdīsi vairāk, nekā tavs ķermenis spēj izturēt, tad vienīgais, kas var notikt ir uzpūsties vēders un caureja, taču šie simptomi ir sastopami ļoti reti.


J. Vai pret čia sēklām var būt alerģija?
A. Šī iespējamība ir ļoti maza, taču tā pastāv. Tie, kuriem ir alerģija pret sezamu vai sinepju sēklām, varētu būt alerģiski arī pret čia sēklām.

J. Ko vēl Čia sēklas satur?
A. Galvenie vitamīni ir A, B1, B2, C, E un folijskābe. Tāpat Čia satur vitamīnus B3, B5, B6, B15, B17, D, K. Galvenie minerāli ir bors, kalcijs, varš, jods, dzelzs, magnijs, mangāns, fosfors, kālijs, silīcijs, nātrijs, stroncijs, sērs un cinks. Turklāt tās satur 18 no 22 aminoskābēm, ieskaitot 9 neaizvietojamās aminoskābes.

J. Ja šobrīd lietoju zāles, vai varu lietot Čia sēklas?
A. Kā vienmēr tas ir atkarīgs no zālēm, tāpēc vienmēr vajag konsultēties ar savu ārstu.

J. Mans treneris iesaka man lietot Čia sēklas katru dienu starp maniem svaru cilāšanas treniņiem. Kāpēc?
A. Tiek uzskatīts, ka čia veicina muskuļu audu atjaunošanos, kā arī palīdz samazināt nogurumu pēc treniņiem, kuros aktīvi tiek nodarbināta sirds un asinsvadu sistēma.

J. Kas notiek pēc tam, kad esmu apēdis Čia?
A. Sasniedz kuņģa sulu, sēklas uzpampst un izveido želeju. Šī želeja samazina ātrumu, kādā gremošanas fermenti pārvērš ogļhidrātus cukurā.

J. Kāpēc lietojot uzturā Čia, ir jādzer daudz ūdens?
A. Tā kā čia absorbē sevī lielu šķidruma daudzumu, tas var novest pie vēdera krampjiem, tāpēc lietojot Čia, ūdens patēriņš būtu ievērojami jāpalielina.

J. Esmu dzirdējusi, ka Čia uzlabo nagu augšanas ātrumu un to stāvokli. Vai tas ir tiesa?
A. Čia ir bagātīga omega-3, tāpat kalcija, bora un daudzu antioksidantu avots, kas palīdz radīt veselīgu, mitrinātu un tīru ādu.
J. Vai ir nepieciešams Čia sēklas pirms lietošanas samalt?
A. Pretēji linsēklām, kuras pirms lietošanas ir jāsamaļ, čia sēklas var lietot uzturā nesamaltas.

J. Vai Čia ir jāmazgā?
A. Tas nav nepieciešams.

J. Kā vislabāk uzglabāt Čia?
A. Veselas Čia sēklas istabas temperatūrā var uzglabāt pat vairākus gadus. Nav nepieciešams sēklas turēt ledusskapī, vienalga vai paciņa ir atvērta vai aizvērta. Sēklās esošais antioksidants uztur šo stabilitāti. Glabājot Čia slēgtā traukā to mūžu var pagarināt.

J. Čia ir sastopamas dažādās krāsās, kāda ir to atšķirība?
A. Čia sēklas ir sastopamas baltā un melnā krāsā. To atšķirība ir visai niecīga. Tās abas satur vienādu daudzumu omega-3 taukskābes, proteīnu, šķiedrvielas un citas organismam nepieciešamās uzturvielas.

Avots: www.vegkitchen.com, Foto:Topispired.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!