<< Visi raksti

Zilais Buda, Tibetas Medicīnas Noslēpumi

0

1459

yogi.lv @ 2014-12-22

Filma par Tibetas Medicīnu.

Tibetas medicīna ir sena dziedināšanas sistēma, kas izveidojusies aptuveni m. ē. 7. gadsimtā. Tās izveidi un turpmāko attīstību ietekmējušas Tibetas kaimiņvalstu Indijas, Ķīnas un Irānas kultūras.
Pamatzināšanas par Tibetas medicīnu ietilpst "Džud-ši" traktātā, kas ir pierakstīts 11.g.s. Tajā ("Džud-ši") tiek pievērsta liela uzmanība profilaksei un ilga mūža sasniegšanai. Atsevišķas sadaļas veltītas miegam, uzturam un tā uzņemšanai, slimību cēloņiem, augļa ieņemšanai un grūtniecībai, norādījumiem par dzimumdzīvi, kā arī kopumā veselīga dzīvesveida noteikumiem.

Tiek uzskatīts, ka fizisku veselību nosaka trīs pamatenerģiju balanss organismā: lung - "vējš", tripa - "žults" un bekan- "gļotas". Jāatzīmē, ka šajā gadījumā šiem vārdiem ir nedaudz savādāka nozīme, kā mums ir pieņemts.

Līdzsvara trūkums šajās trijās pamatenerģijās tiek uzskatīts par galveno iemeslu visām slimībām. Tāpēc galvenais Tibetas medicīnas mērķis ir panākt un saglabāt līdzsvaru starp šīm trim enerģijām ar pareizu dzīvesveidu, speciālām diētām un īpašiem jogas vingrinājumiem. 

Tibetas Medicīnā mantru skaitīšana tiek uzskatīta par vienu no dziedniecības metodēm

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!