ĒTERISKO EĻĻU maisījumi VESELĪBAS PALĪGI

Ēteriskās eļļas ir dabiski ekstrakti, kas iegūti no augu daļām, piemēram, ziediem, lapām, saknēm vai mizām. Šīs eļļas tiek izmantotas dažādos veidos un tām ir daudzveidīgas priekšrocības un ieguvumi:

 1. Relaksācija un emocionālā labsajūta: Dažas ēteriskās eļļas, piemēram, lavandas, kampara vai kumelīšu eļļa, var palīdzēt mazināt stresu, nomierināt prātu un uzlabot garastāvokli. Tās tiek bieži izmantotas aromterapijā vai masāžās, lai veicinātu relaksāciju.
 2. Elpošanas atvieglošana: Eikalipta, piparmētru vai tējas koka eļļas var palīdzēt atbrīvoties no elpošanas ceļu sastrēgumiem, mazināt klepu un atvieglot elpošanu.
 3. Antiseptiskas īpašības: Daudzas ēteriskās eļļas ir dabiski antiseptiskas un antibakteriālas, kas var palīdzēt attīrīt gaisu no baktērijām un mikrobiem, nodrošinot tīrāku vidi.
 4. Sāpju mazināšana: Piparmētru, ingvera vai kanēļa eļļas var būt efektīvas sāpju mazināšanā, īpaši locītavu sāpēs vai muskuļu sasprindzinājumos.
 5. Ādas kopšana: Dažas ēteriskās eļļas ir labvēlīgas ādai un var palīdzēt ar ādas problēmām, piemēram, aknām vai sausai ādai. Piemēri ir tējas koka, levanduļu vai tējas koku eļļas.
 6. Koncentrācijas uzlabošana: Citrona, rozmarīna vai mirtas eļļas var palīdzēt uzlabot koncentrēšanos un uzmanību.
 7. Aromaterapija un garšas: Ēteriskās eļļas tiek izmantotas arī aromaterapijā, lai veicinātu labu garastāvokli un relaksāciju. Tās var izmantot difuzoru vai pat vienkārši pievienot vannai, lai izveidotu relaksējošu vidi.

Neskatoties uz šiem ieguvumiem, ir svarīgi atcerēties, ka ēteriskās eļļas ir koncentrēti ekstrakti, tāpēc tos jālieto piesardzīgi un atbilstoši norādījumiem. Pirms lietošanas ir labi konsultēties ar speciālistu, jo dažas eļļas var būt kontrindicētas noteiktām veselības problēmām vai grūtniecības laikā.

YOGI un citos veikalos pieejamais “ESI VESELS” ēterisko eļļu maisījums ir izstrādāts kā ārējs līdzeklis sāpju mazināšanai, izmantojot pierādītu recepti, tas satur attīrītu kokosriekstu nesējeļļu, pie kuras īpašā proporcijā pievienotas augstas kvalitātes ziemcietes, kampara, lavandas, eikalipta un piparmētru ēteriskās eļļas. Šī maisījums ir paredzēts lietošanai uz ādas īpaši nekairinot to.

Pirmās vēsturiskās liecības par tieši šādu ēterisko eļļu kombināciju Ķīnā zināmi jau sen, taču izmaksu samazināšanas nolūkos ražotāji pārsvarā kā nesējeļļu izvēlas zemas kvalitātes minerāleļļu un piparmētras eļļas daļu samazina pievienojot mentola kristālus.

Ziemcietes, lavandas, kampara, eikalipta un piparmētru ēteriskās eļļas ir pazīstamas ar savām daudzpusīgajām īpašībām un priekšrocībām:

 1. Relaksācija un nomierinošs efekts: Lavandas un kampara eļļas ir pazīstamas ar savām relaksējošajām īpašībām, kas palīdz mazināt stresu, nomierināt prātu un veicināt labu miegu. Eikalipta eļļa var arī palīdzēt atbrīvoties no stresa un uzlabot emocionālo stāvokli.
 2. Elpošanas atvieglošana: Eikalipta un piparmētru eļļas ir labi pazīstamas ar savām elpošanu atvieglojošajām īpašībām. Tās var palīdzēt atbrīvot degunu, mazināt sastrēgumus un atvieglošanas problēmas saistītas ar elpošanas traktu.
 3. Antiseptiskas īpašības: Ziemcietes, kampara un eikalipta eļļas ir dabiski antiseptiskas un var palīdzēt attīrīt gaisu no baktērijām un mikrobiem, veicinot tīru un svaigu vidi.
 4. Sāpju mazināšana: Piparmētru eļļa ir pazīstama ar savām sāpju mazinošajām īpašībām. To var izmantot masāžās vai iemasēt tieši uz sāpīgajiem punktiem, lai mazinātu muskuļu sasprindzinājumu vai galvassāpes.

Tomēr ir jāatceras, ka ēteriskās eļļas jāizmanto piesardzīgi. Pirms izmantošanas ir svarīgi veikt alerģijas testu un konsultēties ar ārstu, īpaši, ja ir kādas veselības problēmas vai medikamenti, kas var mijiedarboties ar eļļām. Pareiza un atbilstoša izmantošana var piedāvāt daudz labumu, bet nepareiza lietošana var izraisīt negatīvas blakusparādības.

No posts found.